Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О воинской обязанности и военной службе" (относительно усиления гарантии соблюдения законодательства Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.06.2015 № 2985
Дата рассмотрения: 02.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Поточна редакція Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" у статті 38 передбачає спеціальні обов'язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів. Відповідні органи та керівники зобов'язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов'язаних.

Залишається незрозумілим встановлення вказаних обов'язків лише у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів; така редакція статті 38 вказаного Закону дозволяє органам місцевого самоврядування та керівникам підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, де є військові комісаріати, ухилятися від будь-якої співпраці з такими комісаріатами, поширюючи вимоги частини першої статті 38 на інші норми Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Тому для усунення наведеної дискримінації та зловживань пропонується поширити передбачені частиною першою статті 38 обов'язки на усі органи місцевого самоврядування, на керівників усіх підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від місця їх знаходження в Україні.

2. Цілі й завдання прийняття Закону

Основною метою зазначеного законопроекту є посилення гарантії дотримання виконання законодавства України про військовий обов'язок і військову службу.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до ст. 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Зокрема, зазначеними змінами пропонується поширити спеціальні обов'язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів, на усі органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від місця їх знаходження в Україні.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Прийняття запропонованого законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не призведе до зміни видаткової чи дохідної частини Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття Закону

Наслідком прийняття цього проекту стане удосконалення процедур реалізації в Україні військового обов'язку, підвищення обороноздатності держави.

 

Народний депутат України

А. Ю. Геращенко

Опрос