Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно особенностей обложения и взыскания военного сбора с денежного обеспечения военнослужащих и других лиц, принимающих непосредственное участие в антитеррористической операции

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.06.2015 № 2980
Дата рассмотрения: 29.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування та стягнення військового збору з грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На сьогодні військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України; особи рядового, начальницького складу, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інші особи, які беруть участь в АТО на Сході України, не шкодуючи свого життям та здоров'я, виконують обов'язок по захисту нашої держави від агресії Російської Федерації.

Тому необхідно вирішити питання щодо належного матеріального забезпечення таких громадян під час виконання ними військового обов'язку на період їх участі у проведені антитерористичної операції, визначеної законодавством.

Українським законодавством в різній мірі передбачено пільги для учасників бойових дій. Серед таких нормативних актів можна виділити Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Крім того вказане питання регулюється Законами України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та іншими нормативними актами.

Слід зазначити, що у відповідності до статті 162 та пункту 161 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України, вищезазначені громадяни є платниками податку та військового збору відповідно.

Матеріальне забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та інших осіб, які безпосередньо приймають участь в антитерористичній операції, не відповідає їх неоцінимому внеску в досягнення миру на Сході України.

Тобто, обов'язкові сплата податку та військового збору такими громадянами відчутно послабляє і так недостатнє матеріальне становище їх та їх сімей.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою підвищення заохочення та покращення матеріального стану працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та інші осіб, які приймають безпосередню участь у бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції та їх сімей.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом Закону України пропонується доповнити пункт 162.2 статті 162 підпунктом 162.2.1 в такій редакції: "162.2.1. Тимчасово, на час проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України; осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб, на період їх безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції.

Пропонується, що особливості обліку осіб щодо яких не застосовується стягнення військового збору з грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції будуть здійснюватись у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Крім того, пропонується доповнити пункт 161 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України новим абзацом такого змісту: "Звільняються від оподаткування збором доходи у вигляді грошового забезпечення осіб, зазначених у підпункті 162.2.1 пункту 162.2 статті 162 цього Кодексу."

Відтак, пропонується звільнити від оподаткування доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на період її проведення.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Нормативно-правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється відповідно до:

Конституції України,

Податкового кодексу України,

Закону України "Про боротьбу з тероризмом",

Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції",

Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",

Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Внесення змін до інших законів не вимагається.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових бюджетних коштів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту спонукатиме працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та інших осіб, які приймають участь в антитерористичній операції на Сході України до належного виконання поставлених державою перед ними завдань та покращить матеріальний стан вказаних осіб та їх сімей.

 

Народні депутати України

Опрос