Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в пункт 3 раздела VI "Заключительные и переходные положения" Бюджетного кодекса Украины (относительно развития автомобильных дорог государственного значения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.05.2015 № 2940
Дата рассмотрения: 21.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України (щодо розвитку автомобільних доріг державного значення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Після ліквідації дорожнього фонду та з моменту спрямування акцизного збору за паливо-мастильні матеріали до загального фонду державного бюджету роботи щодо будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг загального користування державного значення в Україні за бюджетні кошти практично не ведуться. Так на 2015 рік на ці цілі не передбачено жодної копійки.

В даний час проекти будівництва та реконструкції доріг можуть реалізовуватися, в основному, в межах спільних ініціатив з міжнародними фінансовими інституціями.

Законопроектами N 2874 та 2875, які внесені на розгляд в Верховну Раду України у травні цього року, в певній мірі, лише стимулюють вирішення проблемної ситуації в автодорожній галузі шляхом надання органами місцевого самоврядування можливості співфінансування на ремонт та реконструкцію системи доріг державного значення в населених пунктах. В порівнянні з реальними потребами - це ніщо. Зовсім невирішеним залишається питання розвитку мережі автодоріг державного значення за межами населених пунктів.

В цих умовах єдиним джерелом фінансування є залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій.

Враховуючи з одного боку низьку привабливість інфраструктурних проектів для приватних інвесторів та невизначений строк повернення коштів, з іншого жахливий стан доріг пропонується повернутися до механізму державних гарантій. Для цього доцільно надати Кабінету Міністрів України право своїм рішенням видавати державні гарантії суб'єктам господарювання, для залучення кредитів та позик для будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг загального користування.

Для реалізації зазначених пропозицій необхідно внести відповідні зміни в пункт 3 Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є збільшення інвестиційної привабливості інфраструктурних проектів (які стосуються ремонту або реконструкції автомобільних доріг), з метою мінімізації прямих витрат з Державного та місцевих бюджетів.

Зазначену мету планується досягти шляхом встановлення можливості надання державних (місцевих) гарантій для забезпечення боргових зобов'язань, отриманих для реалізації проекти розвитку автомобільних доріг державного значення.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внесення змін до існуючого законодавства, яке регулює надання державних (місцевих) гарантій.

Внесенням змін до Розділу VI Бюджетного кодексу України надається можливість не застосовувати обмеження на надання державних та/або місцевих гарантій у разі забезпечення виконання боргових зобов'язань, отриманих для реалізації проекти розвитку автомобільних доріг державного значення.

4. Правові аспекти

Проектом Закону передбачається внести зміни до Бюджетного кодексу України.

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз результатів

Прийняття цього Закону забезпечить збільшення залучених інвестицій з метою покращення фінансування системи доріг державного значення, що сприятиме їх соціально-економічному розвитку.

 

Народні депутати України

Опрос