Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О личном крестьянском хозяйстве" (относительно отдельных прав личных крестьянских хозяйств и органов местного самоуправления)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.05.2015 № 2936
Дата рассмотрения: 21.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про особисте селянське господарство" (щодо окремих прав особистих селянських господарств та органів місцевого самоврядування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Одними з найгостріших соціально-економічних проблем у сільській місцевості є безробіття, бідність, занепад соціальної інфраструктури, і як наслідок - поглиблення демографічної кризи та відмирання сіл. В певній мірі вказані проблеми зумовлені відсутністю джерел для формування на достатньому рівні доходів місцевих бюджетів.

До основних причин такого стану справ відноситься недостатність законодавчої бази в сфері регулювання діяльності особистих селянських господарств (одноосібників), у зв'язку з чим мають місце випадки, коли такі господарства використовують земельні ділянки, або їх частини, за нецільовим призначенням чи не використовують земельні ділянки за цільовим призначенням терміном понад 1 календарний рік, у тому числі внаслідок припинення ведення особистого селянського господарства.

У зв'язку з вищезазначеним, бюджети розвитку територіальних громад недоотримують значний фінансовий ресурс, що зумовлює неможливість створення умов для вирішення соціально-економічних проблем.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є стимулювання особистих селянських господарств до використання земельних ділянок, чи їх частин, за цільовим призначенням або запровадження правового механізму, за допомогою якого орган місцевого самоврядування матиме реальний інструмент відчуження земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, котра не використовується за цільовим призначенням, і передачі її, без зміни цільового призначення, фізичним особам у власність або оренду для ведення особистого селянського господарства в порядку, встановленому законом.

Даний законопроект системно пов'язаний з проектом Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування окремих категорій земельних ділянок)" (реєстр. N 2934).

3. Основні положення законопроекту

Законопроект передбачає внесення змін до Закону України "Про особисте селянське господарство", якими пропонується передбачити механізм примусового відчуження земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, за рішенням суду і з ініціативи органу місцевого самоврядування виключно у разі використання земельної ділянки, або її частини, за нецільовим призначенням чи не використання земельної ділянки за цільовим призначенням терміном понад 1 календарний рік, у тому числі внаслідок припинення ведення особистого селянського господарства.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про особисте селянське господарство".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття Закону дозволить спонукати особисті селянські господарства (одноосібників) до використання земельних ділянок, чи їх частин, за цільовим призначенням або запровадити правовий механізм, за допомогою якого орган місцевого самоврядування матиме реальний інструмент відчуження земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, котра не використовується за цільовим призначенням, і передачі її, без зміни цільового призначення, фізичним особам у власність або оренду для ведення особистого селянського господарства в порядку, встановленому законом.

В результаті будуть вирішуватися такі соціально-економічні проблеми у сільській місцевості як безробіття і бідність, а бюджети розвитку територіальних громад зможуть отримати значний додатковий фінансовий ресурс від ведення особистого селянського господарства в порядку, встановленому законом.

 

Народні депутати України:

А. О. Вадатурський

О. П. Мушак

О. В. Медуниця

М. П. Курячий

Опрос