Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно обеспечения права на льготный проезд наименее защищенным слоям населения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.05.2015 № 2919
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо забезпечення права на пільговий проїзд найменш захищеним верствам населення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" підготовлено з метою забезпечення права на пільговий проїзд найменш захищеним верствам населення, які надається виключно органами місцевого самоврядування в межах місцевих бюджетів, оскільки Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII від 28.12.2014 р. скасовано право на пільговий (безкоштовний проїзд) ветеранам праці, пенсіонерам, інвалідам третьої групи тощо, тому є необхідність надання права органам місцевого самоврядування в межах місцевих бюджетів забезпечувати право пільгового (безкоштовного) проїзду, тим категоріям громадян, які є найменш захищеними на відповідних територіях.

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою законопроекту є забезпечення можливості органам місцевого самоврядування самостійно визначати найменш захищені категорії осіб, яких необхідно забезпечити правом пільгового (безкоштовного) проїзду на відповідних територіях, за рахунок місцевих бюджетів. На даний момент такої норми не існує, у зв'язку з чим органи місцевого самоврядування виходячи із положень ч. 2 ст. 19 Конституції України позбавленні можливості забезпечення пільгового проїзду особам, які цього найбільше потребують на відповідних територіях. Право забезпечення пільгового проїзду органами місцевого самоврядування наразі існує щодо обмеженої категорії осіб, а саме учні, вихованці, студенти та педагогічні працівники для проїзду до місця навчання і додому.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а саме доповнюється підпунктом 4-1 пункт "а" статті 30, яким пропонується надання права органам місцевого самоврядування забезпечувати пільговий проїзд ветеранів праці, пенсіонерів, осіб, які супроводжують інвалідів дитинства та інвалідів першої та другої груп, а також інших категорій осіб визначених органами місцевого самоврядування, у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів.

4. Правові аспекти та стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У вказаній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття зазначеного проекту Закону не потребує додаткових матеріальних та інших фінансових витрат з Державного бюджету України. Фінансування витрат на пільговий (безкоштовний) проїзд здійснюється виключно за рахунок місцевих бюджетів та щодо категорії осіб, які визначені рішенням органів місцевого самоврядування.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" дозволить зняти соціальну напругу, яка існує на місцях, оскільки із 01 червня 2015 року право пільгового (безкоштовного) проїзду втратять ветерани праці, пенсіонери, інваліди третьої групи тощо, тому доцільно вказані та інші категорії осіб забезпечувати на підставі рішення органів місцевого самоврядування, в межах можливостей місцевих бюджетів, правом пільгового проїзду або навіть безкоштовного проїзду найменш соціально захищених осіб, шляхом продажу пільгових проїзних квитків або видачі безкоштовних проїзних квитків на певні види або змішані види транспорту, що дозволить громадянам попри мізерні доходи вільно пересуватись.

 

Народні депутати України:

О. Г. Домбровський

Г. М. Заболотний

І. Д. Спориш

І. І. Мельничук

І. С. Насалик

Р. Є. Демчак

Ю. М. Македон

Я. В. Лесюк

О. П. Порошенко

Опрос