Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно организации оздоровления и отдыха детей, сохранения сети детских оздоровительных заведений

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.05.2015 № 2917
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

У статті 1 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" визначено перелік категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

На сьогодні існує потреба в уточненні визначень деяких категорій дітей та приведення їх у відповідність до норм чинного законодавства.

Також нагальною є необхідність законодавчого врегулювання оздоровлення дітей загиблих учасників масових акцій громадського протесту, дітей учасників бойових дій та дітей, які постраждали внаслідок антитерористичної операції.

Потребує перегляд терміну продовження оздоровчої зміни з 21 до 18 днів.

Існує потреба щодо надання чіткого визначення термінів "мережа дитячих закладів оздоровлення та відпочинку", "суб'єкт господарювання, що здійснює управління дитячим закладом оздоровлення та відпочинку", "майнові об'єкти оздоровлення та відпочинку дітей".

Проектом акта передбачається введення поняття Державного реєстру майнових об'єктів оздоровлення та відпочинку дітей, що буде обліковувати майно дитячих закладів оздоровлення та відпочинку з метою запобігання ліквідації, передачі під заставу, перепрофілюванню, використанню не за призначенням такого майна.

Актуальним на сьогодні є питання посилення контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також встановлення персональної відповідальності засновників (власників) за якість послуг, які вони надають.

Проектом акта передбачається надати можливість закладам оздоровлення та відпочинку приймати на оздоровлення та відпочинок дітей різних вікових категорій разом з батьками.

Потребують конкретизації положення, що визначають особливості оздоровлення та відпочинку дітей, обмежено здатних до обслуговування (діти, які потребують особливих умов для оздоровлення).

У пункті першому статті 15 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" визначається, що дитячі заклади, їх підрозділи, філіали обов'язково заносяться до Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, проте законодавство не містило норм, які визначають на яких посадових осіб покладається такий обов'язок та у який строк потребують внесення відомості, відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання відомостей про такий заклад. Проектом Закону передбачається визначити ці положення.

Також, у Законі України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" ліквідація та реорганізація визначались як критерії, які можливо застосувати до юридичної особи, яка здійснює управління цим об'єктом. Не можна реорганізувати чи ліквідувати приміщення, земельні ділянки таких закладів, які в сукупності становлять оздоровчий комплекс.

Тому, потребує чіткого розмежування право управління такими закладами і право на майно таких комплексів.

Також, у проекті акта передбачено закріплення норм, що вже були внесені до Порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок і оздоровлення, затвердженого постановою КМУ від 21.12.2005 N 1251.

Враховуючи вищезазначене, розроблено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект акта підготовлено з метою уточнення визначень деяких категорій дітей та приведення їх у відповідність до норм чинного законодавства, посилення контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також встановлення персональної відповідальності засновників (власників) за якість послуг, які вони надають, розмежування функцій управління дитячим закладом оздоровлення та відпочинку та права на майно такого закладу.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Зазначене питання регулюється Конституцією України, Кодексом цивільного захисту України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Кримінальним кодексом України, законами України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", "Про охорону дитинства", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей", "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей".

Прийняття проекту акта не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект акта не потребує додаткових фінансових витрат.

5. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

6. Прогноз результатів

Прийняття проекту акта дасть змогу забезпечити більш повну реалізацію прав дітей, передусім соціально-вразливих категорій, на оздоровлення та відпочинок, посилити контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, встановити персональну відповідальність засновників (власників) закладів за якість послуг, які вони надають, запобігти ліквідації, перепрофілюванню, реорганізації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

 

Народні депутати України:

Палатний А. Л.

Величкович М. Р.

Петренко О. М.

Спориш І. Д.

Опрос