Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления социальной защиты инвалидов, не имеющих права на назначение пенсии или социальной помощи

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.05.2015 № 2884
Дата рассмотрения: 18.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту інвалідів, які не мають права на призначення пенсії чи соціальних допомог"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Соціальний захист інвалідів є складовою діяльності держави щодо забезпечення прав і можливостей інвалідів на рівні з іншими громадянами та полягає у наданні пенсії, державної допомоги, компенсаційних та інших виплат, пільг, соціальних послуг, здійсненні реабілітаційних заходів, установленні опіки (піклування) або забезпеченні стороннього догляду.

Статтею 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено надання пільг інвалідам на підставі посвідчення, що підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" та "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам".

Таким чином, видача інваліду посвідчення, на підставі якого надаються пільги інвалідам, можлива лише за умови призначення йому пенсії чи одного з виду державної соціальної допомоги, що призначається замість пенсії.

За інформацією структурних підрозділів соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій у 2013 році було відмовлено у призначенні державної соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" 719 особам, яким установлена інвалідність, з причини відсутності відповідного права. Враховуючи зазначене та те, що ці особи з інвалідністю не мають права на призначення пенсії чи одного з виду державної соціальної допомоги, видати їм посвідчення (пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення державної соціальної допомоги), на підставі якого надаються пільги інвалідам, неможливо.

Проект акта підготовлено у зв'язку із необхідністю встановлення альтернативного документа (довідки) для осіб, які не мають права на призначення пенсії чи зазначених державних соціальних допомог, для отримання ними пільг, передбачених чинним законодавством.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект акта розроблений з метою вирішення питання видачі особі, якій установлена інвалідність та яка не має права на призначення пенсії чи державних соціальних допомог, довідки, на підставі якої їй будуть надаватися пільги, передбачені чинним законодавством України для громадян з інвалідністю.

3. Правові аспекти

Відносини у зазначеній сфері правового регулювання визначаються Конституцією України, законами України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про реабілітацію інвалідів в Україні", "Про автомобільний транспорт", а також іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цих законів.

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту акта не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджений без зауважень з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством інфраструктури України. Проект акта погоджений із зауваженнями Міністерством юстиції України, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери та не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

Проект акта погоджений із всеукраїнськими громадськими організаціями інвалідів.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не відноситься до регуляторних актів.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

У проекті акта відсутні положення, що впливають на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація положень проекту акта дасть можливість громадянам, яким установлена інвалідність та які не мають права на призначення пенсії чи державних соціальних допомог, отримати довідку, на підставі якої вони користуватимуться пільгами, передбаченими чинним законодавством України.

 

Міністр
соціальної політики України

П. Розенко

Опрос