Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно индексации денежных доходов граждан)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.05.2015 № 2883
Дата рассмотрения: 18.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо індексації грошових доходів громадян)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", прийнятого 31.07.2014, було передбачено, що Кабінетом Міністрів України затверджується особливий порядок індексації грошових доходів до кінця 2014 року.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" також передбачено, що Кабінетом Міністрів України затверджується особливий порядок індексації грошових доходів населення протягом 2015 року.

Не дивлячись на вищенаведені законодавчі норми, Кабінетом Міністрів України не було затверджено особливого порядку індексації грошових доходів населення на серпень - грудень 2014 року, а також за станом на 27 квітня 2015 року не затверджено особливий порядок індексації грошових доходів населення на 2015 рік.

Особливий порядок індексації грошових доходів населення з серпня 2014 року Кабінетом Міністрів України не затверджено не дивлячись й на те, що за період з серпня 2014 року по березень 2015 року включно індекс споживчих цін збільшився на 134,1 відсотка.

Таке, підвищення індексу споживчих цін призвело до різкого підвищення цін на продукти харчування, що призвело до неспроможності сім'ям із незначними доходами придбавати необхідні продукти харчування.

Особливі проблеми виникли із забезпеченням харчування у сім'ях із незначними доходами, до складу яких входять інваліди, хворі на туберкульоз, онкологію та інші складні хвороби, які витрачають значну частину своїх доходів на лікування, а також у сім'ях з дітьми, які потребують якісного харчування.

Необхідно також зазначити, що Кабінетом Міністрів України не затверджено особливий порядок індексації грошових доходів населення не дивлячись на те, що з 1 квітня 2015 року різко підвищено тарифи на житлово-комунальні послуги. Це призведе до того, що значна частина сімей не зможе оплатити за житлово-комунальні послуги.

2. Цілі та завдання акта.

Основною метою прийняття даного законопроекту є підвищення рівня соціального захисту громадян шляхом індексації грошових доходів населення в умовах значного підвищення індексу споживчих цін та різкого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги з 1 квітня 2015 року.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта.

Проектом передбачено забезпечити індексацію грошових доходів громадян відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів громадян" починаючи з травня 2015 року на індекс інфляції 2015 року.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання.

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складає Конституція України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", Закон України "Про індексацію грошових доходів громадян", Регламент Верховної Ради України.

Прийняття акта не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація даного проекту акта потребує додаткових видатків із бюджетів усіх рівні та Пенсійного фонду 29,8 млрд. грн., які можуть бути профінансовані за рахунок додаткових надходжень податку на доходи фізичних осіб 4,8 млрд. грн. із суми індексації, додаткових надходжень єдиного соціального внеску із суми індексації 11,7 млрд. грн. Таким чином, залишок суми додаткових видатків і з бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду за виключенням зазначених додаткових доходів складе 13,3 млрд. грн., які можуть бути профінансовані за рахунок перевиконання доходної частини державного бюджету за січень - березень 2015 року 6 млрд. грн. та сум перевищення доходів над видатками Національного банку України за минулий рік, які не перераховані до державного бюджету у сумі 11 млрд. гривень.

Крім того, джерелами фінансування додаткових видатків на індексацію із бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду можуть бути додаткові надходження податків та єдиного соціального внеску внаслідок легалізації фонду заробітної плати та неформальної зайнятості, а також додаткових надходжень відповідних податків до бюджетів усіх рівнів внаслідок витрачання громадянами додаткових доходів на придбання товарів і послуг.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Прийняття проекту постанови сприятиме зменшенню соціальної напруги у суспільстві, підвищить рівень соціального захисту громадян, особливо сімей із низькими доходами, сімей, до складу яких входять інваліди, хворі на онкологію, туберкульоз, та хворі на інші складні хвороби, багатодітних сімей.

 

Народний депутат України

Ю. Тимошенко

Опрос