Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 2 Таможенного кодекса Украины относительно вступления в силу актов Кабинета Министров Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.05.2015 № 2878
Дата рассмотрения: 16.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 2 Митного кодексу України щодо набрання чинності актами Кабінету Міністрів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 2 Митного кодексу України щодо набрання чинності актами Кабінету Міністрів України" (далі - проект Закону України) розроблений Міністерством юстиції відповідно до листа Міністра Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2015 року N 5370/0/2-15.

2. Мета і шляхи її досягнення

Діяльність Кабінету Міністрів ґрунтується на принципах, зокрема, відкритості та прозорості, що вимагає підвищення оперативності доведення інформації про прийняті рішення до громадськості, а також забезпечення прискорення моменту набрання чинності актами Уряду.

На сьогодні акти Кабінету Міністрів набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня їх опублікування в офіційних виданнях - "Офіційному віснику України" та газеті "Урядовий кур'єр".

Разом з тим виклики сьогодення спричиняють необхідність запровадження нової процедури офіційного оприлюднення актів Кабінету Міністрів та набрання ними чинності.

У зв'язку з необхідністю прискорення набрання чинності актами Кабінету Міністрів проектом Закону України пропонується розширити сферу застосування інформаційних технологій у діяльності Уряду шляхом передбачення можливості вважати офіційним способом доведення до відома населення змісту актів Кабінету Міністрів України розміщення їх на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів.

Так, проектом Закону України пропонується внести відповідні зміни до статті 2 Митного кодексу України щодо набрання чинності актами Кабінету Міністрів України.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Митний кодекс України, Закон України "Про Кабінет Міністрів України".

Проект Закону України за предметом правового регулювання не належить до пріоритетних сфер, у яких відповідно до Закону України від 18 березня 2004 року N 1629-VI "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" здійснюється адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу, та не стосується Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, практики Європейського суду з прав людини.

Проект Закону України не потребує проведення гендерно-правової експертизи.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону України не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено Мінекономрозвитку та Мінфіном без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту Закону України не вплине на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 2 Митного кодексу України щодо набрання чинності актами Кабінету Міністрів України" дозволить скоротити строки набрання чинності актами Кабінету Міністрів України.

 

Міністр юстиції України

П. Петренко

Опрос