Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 216 Уголовного процессуального кодекса Украины относительно уточнения подследственности Национального антикоррупционного бюро Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.05.2015 № 2873
Дата рассмотрения: 15.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро України" (далі - проект Закону) розроблено Міністерством юстиції на виконання доручення Прем'єр-міністра України Яценюка А. П. від 21 квітня 2015 року N 90.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону підготовлено з метою виконання положень Меморандуму про економічну та фінансову політику в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF) МВФ в частині уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро України (далі - Національне бюро), а саме віднесення до неї злочинів, передбачених статтею 3661 "Декларування недостовірної інформації" Кримінального кодексу України.

3. Правові аспекти

Згідно із прийнятим 14 жовтня 2014 року Верховною Радою України Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України" (набрав чинності 25 січня 2015 року), яким визначено правові засади організації та діяльності спеціалізованого правоохоронного антикорупційного органу, до основних функцій Національного бюро віднесено досудове розслідування корупційних злочинів, що вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або становлять особливу суспільну небезпеку.

Відповідні зміни було внесено і до статті 216 "Підслідність" Кримінального процесуального кодексу України.

Разом з тим поза увагою зазначених змін лишилася стаття 3661, якою Кримінальний кодекс України було доповнено 26 квітня 2015 року - із введенням в дію Закону України "Про запобігання корупції".

У зв'язку з цим проектом Закону передбачається виправити наведену законодавчу прогалину та уповноважити детективів Національного бюро здійснювати досудове розслідування злочинів, пов'язаних із декларуванням публічними посадовими особами недостовірної інформації.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових фінансових витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено за умовчанням з Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством фінансів України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць та функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку.

61. Запобігання дискримінації

У положеннях проекту Закону відсутні правила і процедури, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які мають ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не відноситься до регуляторних актів.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту Закону не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону дасть змогу вирішити технічну неузгодженість у питанні підслідності Національного бюро, що виникла внаслідок різниці у часі набрання чинності змінами до кримінального та кримінального процесуального законодавства, передбаченими законами України "Про Національне антикорупційне бюро" та "Про запобігання корупції".

 

Міністр юстиції України

П. Петренко

Опрос