Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе" (относительно запрещения рекламы пива и слабоалкогольних напитков)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.05.2015 № 2859
Дата рассмотрения: 15.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо заборони реклами пива та слабоалкогольних напоїв)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У зв'язку з прийняттям Закону N 71-VIII від 28 грудня 2014 року "Про внесення змін до Податкового кодексу" на виробництво і торгівлю пивом поширюватиметься законодавство щодо державного регулювання обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів виникає необхідність обмеження реклами пива та слабоалкогольних напоїв на телебаченні та радіо.

Прийняття законопроекту також обумовлене потребою у подальшому наближенні українського законодавства до законодавства Європейського Союзу.

Так, 5 червня 2014 року парламентом було схвалено Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу", яким було суттєво лібералізовано чинні законодавчі правила щодо телереклами.

Також серед причин прийняття змін до вказаного Закону є високий відсоток вживання алкогольних напоїв, зокрема пива, підлітками. За офіційною статистикою майже 40 % підлітків віком від 14 - 18 років регулярно вживають алкогольні напої. Однією з причин таких жахливих показників є міф про невелику шкоду при вживанні пива та слабоалкогольних напоїв.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо заборони реклами пива та слабоалкогольних напоїв)" має сприяти обмеженню реклами пива та слабоалкогольних напоїв.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про рекламу".

Зважаючи на величезну кількість реклами алкоголю, пива та інших алкогольних напоїв протягом всієї доби на телебаченні та радіо, що призводить до масового вживання зазначених продуктів як підлітками так і дорослим населенням виникає необхідність обмеження реклами алкогольних напоїв, пива та слабоалкогольних напоїв на телебаченні та радіо.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Конституції України, Законом України "Про рекламу".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

У результаті прийняття цього проекту буде зроблено черговий крок на шляху наближення українське законодавства до законодавства Європейського Союзу, а також призведе до зменшення частки реклами алкоголю та пива на рекламному ринку.

 

Народні депутати України:

Г. Г. Кривошея (N 064)

В. Ф. Сташук (N 410)

Л. О. Ємець (N 419)

Опрос