Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно дополнительной защиты интересов отдельных категорий работников, обеспечения продовольственной безопасности и нейтрализации экономических рисков декоммунизации

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.05.2015 № 2843
Дата рассмотрения: 14.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткового захисту інтересів окремих категорій працівників, забезпечення продовольчої безпеки та нейтралізації економічних ризиків декомунізації"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Після ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" має запровадитись процес декомунізації, тобто винищення традицій, що мають безпосереднє відношення до комуністичної ідеології. Зокрема, мається на увазі скасування як неробочих днів свята міжнародної солідарності трудящих. Зараз на розгляді профільного комітету парламенту перебувають законопроекти з цього приводу.

Цілком підтримуючи таку позицію суб'єктів законодавчої ініціативи, слід відзначити наступне.

Істотна частина наших співвітчизників користується такими святами з практичною та корисною метою. А саме - для проведення робіт на городах, дачних та присадибних ділянках, адже, як відомо, травневі свята зазвичай надають можливість відпочивати по 5 - 7 робочих днів поспіль.

Весняно-польові та осіннє-польові роботи є невід'ємною частиною життя наших співгромадян. Отже, у разі скасування свят, пов'язаних з комуністичною ідеологією, багато працівників втратять можливість обробляти земельні ділянки. Внаслідок цього може виникнути загроза продовольчій безпеці таких працівників.

Таким чином, вдається справедливим на законодавчому рівні закріпити невід'ємне право працівників, які у вільний від роботи час обробляють земельні ділянки для особистих потреб, на декілька днів відпустки у період весняно-польових та осіннє-польових робіт.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою законопроекту є надання громадянам, які (або близькі особи яких) мають у власності чи користуванні земельні ділянки для особистих потреб, можливості взяти відпустку в рахунок основної чи додаткової відпустки або за свій рахунок - для проведення весняно-польових чи осіннє-польових робіт.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 79 Кодексу законів про працю України, встановивши право працівника на відпустку на період проведення весняно-польових чи осіннє-польових робіт у разі завчасного попередження роботодавця, в рахунок основної щорічної оплачуваної відпустки, додаткової щорічної оплачуваної відпустки чи за без збереження заробітної плати.

Аналогічні зміни пропонується внести до Закону України "Про відпустки"

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основним нормативно-правовим актом у цій сфері є Кодекс законів про працю України та Закон України "Про відпустки".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Внаслідок прийняття законопроекту будуть дотримані права громадян, які працюють, при цьому у вільний від роботи час обробляють земельні ділянки, досягнута продовольча безпека таких співвітчизників, мінімізуються ризики, пов'язані з політикою держави щодо засудження комуністичного тоталітарного режиму та пов'язаних з ним явищ.

 

Народний депутат України

І. В. Луценко (посвідчення N 211)

Опрос