Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Высшем совете юстиции" (относительно требований к кандидатам в члены Высшего совета юстиции избранным Верховной Радой Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.05.2015 № 2841
Дата рассмотрения: 14.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Вищу раду юстиції" (щодо вимог до кандидатів в члени Вищої ради юстиції обраних Верховною Радою України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Законом України "Про Вищу раду юстиції" визначено порядок призначення членів Вищої ради юстиції Верховною Радою України та вимоги до кандидатів. Два із трьох членів Вищої ради юстиції, які призначаються Верховною Радою України, повинні бути суддями або суддями у відставці та мати не менше п'ятнадцяти років стажу роботи суддею. Це, на нашу думку, суперечить принципу рівності та чесності і неупередженому здійсненні повноваження члена Вищої ради юстиції для забезпечення формування чесного, високопрофесійного, незалежного корпусу суддів з метою додержання закону та етики в діяльності суддів і прокурорів. Таким чином, логічним та більш прийнятним було б прибрати таку вимогу до кандидатів, які призначається від Верховної Ради України.

2. Мета і шляхи її досягнення.

Скасування вимоги до кандидатів на призначення членами Вищої ради юстиції, які обираються Верховною Радою України стосовно двох кандидатів, які мають бути суддями або суддями у відставці та мати не менше п'ятнадцяти років стажу роботи суддею.

3. Загальна характеристика і основні положення акта.

Даним законопроектом пропонується викласти у новій редакції частину першу статті 8 Закону України "Про Вищу раду юстиції" та скасувати частину вимог до кандидатів на призначення членами Вищої ради юстиції, які обираються Верховною Радою України.

4. Правові аспекти.

Правовідносини в даній сфері врегульовані Законом України "Про Вищу раду юстиції", Регламентом Верховної Ради України.

Реалізація даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація проекту Закону в разі його прийняття не вимагає додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту

Прийняття проекту сприятиме повнішій реалізації та запровадженню ефективних механізмів для вимог до кандидатів на призначення членами Вищої ради юстиції, які обираються Верховною Радою України. Внаслідок прийняття проекту буде запроваджено механізм прозорості, відкритості добору кандидатів на призначення членом Вищої ради юстиції, який обираються Верховною Радою України. У підсумку - це забезпечить належне виконання членом Вищої ради юстиції своїх обов'язків, як члена який обирається Верховною Радою України.

 

Народні депутати України:

Ляшко О. В.

Ляшко О. В.

Лозовой А. С.

Корчинська О. А.

Лінько Д. В.

Рибалка С. В.

Ленський О. О.

Вітко А. Л.

Парасюк В. З.

Скуратовський С. І.

Помазанов А. В.

Купрієнко О. В.

Розенблат Б. С.

Опрос