Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно удешевления стоимости газа для населения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2835
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроектом пропонується внесення змін до Податкового кодексу України, якими встановлюються нульові ставки рентної плати за природний газ для населення та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ на обсяги природного газу, що постачається для населення. На сьогодні ставка рентної плати за природний газ, що реалізується населенню, видобутий з покладів до 5000 метрів складає 70 відсотків від вартості, видобутий з покладів понад 5000 метрів - 14 відсотків. Тимчасово, до 1 січня 2016 року, встановлений збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності. На обсяги природного газу, що постачається для населення, збір справляється у розмірі 4 відсотків.

У 2015 році суттєво, в декілька разів, зросли ціни на природний газ для населення. Для приготування їжі та/або підігріву води, для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води) вартість газу становить 7,188 за 1 м3. Лише у період з 1 жовтня по 30 квітня за обсяг, спожитий до 200 м3 природного газу на місяць вартість газу становить 3,600 за 1 м3.

Встановлені Урядом ціни на природній газ набагато перевищують фінансову спроможність населення оплачувати вартість спожитого газу.

Тому законопроектом пропонується встановити нульові ставки рентної плати та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ, що в сукупності з іншими заходами дасть змогу зменшити ціну на газ для населення.

2. Цілі, завдання та основні положення законопроекту

Ціль законопроекту полягає у встановленні справедливої ціни на газ для населення, виходячи з реальної платоспроможності громадян.

Законопроектом пропонується встановити нульову ставку рентної плати за видобутий газ, що реалізується для населення.

Також пропонується на обсяги природного газу, що постачається для населення збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ встановити у розмірі 0 відсотків.

3. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Податковий кодекс України.

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Податкового кодексу України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

Втрати доходів державного бюджету від реалізації запропонованих норм можуть скласти близько 7 млрд. грн. до кінця поточного року. Враховуючи значне перевиконання доходів державного бюджету (близько 21 млрд. грн. за підсумками січня - квітня) ризиків невиконання бюджету за підсумками 2015 року не має.

5. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Низька платоспроможність населення, викликана девальвацією національної валюти, високими інфляційними процесами, спадом економіки потребує виваженої політики з боку Уряду щодо ціноутворення на життєво необхідні групи товарів, робіт, послуг.

Останні зміни в політиці формування ціни на природній газ призвели до її стрімкого зростання, що викликає значний протест у суспільстві.

Прийняття законопроекту забезпечить зниження для населення цін на природний газ, що в свою чергу забезпечить зняття соціальної напруги, покращення фінансового стану громадян України.

 

Народний депутат України

Ю. В. Тимошенко

Народний депутат України

С. В. Соболєв

Народний депутат України

О. К. Кондратюк

Народний депутат України

В. Є. Івченко

Народний депутат України

І. Г. Кириленко

Народний депутат України

В. В. Бухарєв

Народний депутат України

С. М. Євтушок

Народний депутат України

І. І. Крулько

Народний депутат України

Б. І. Тарасюк

Народний депутат України

А. І. Шкрум

Народний депутат України

О. М. Рябчин

Опрос