Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно права на профсоюзную защиту при увольнении работников правоохранительных органов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2829
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо права на профспілковий захист при звільненні працівників правоохоронних органів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прикінцевими положеннями розділу XII Закону України "Про прокуратуру" внесено зміни та доповнення до окремих законодавчих актів України, зокрема, до Кодексу законів про працю України (в подальшому КЗпП) та Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" якими фактично дозволено керівникам правоохоронних органів та їх підрозділів звільняти з власної ініціативи працівників органів внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань України та органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, які є членами профспілкових органів, без попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) - ст. 43 КЗпП, а також співробітників вищевказаних правоохоронних органів, які були обрані (обирались) до складу виборних профспілкових органів, без попередньої згоди виборного профспілкового органу, членами якого вони є - ст. 252 КЗпП.

Внаслідок прийнятих змін суттєво порушуються права профспілкових організацій правоохоронних органів, оскільки згідно ст. 22 Конституції України забороняється при прийнятті нових законів чи внесенні змін до них звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, а також внесені зміни суперечать вимогам ст. 36 Конституції України, яка закріплює рівність всіх об'єднань профспілок перед законом.

Також, прийняті зміни призвели до звуження існуючих прав працівників правоохоронних органів, які є членами первинних профспілкових організацій або були обрані (обирались) до складу виборних профспілкових органів і їх особливі права щодо змін умов трудового договору були закріплені в ст. 41 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є захист трудових прав працівників правоохоронних органів України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом Закону пропонується виключити з Кодексу законів про працю України, Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" та Прикінцевих положень Закону України "Про прокуратуру" норми, якими звужуються трудові гарантії для працівників правоохоронних органів України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Кодекс законів про працю України, Закон України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" та ін.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз результатів

Наслідком прийняття законопроекту стане відновлення звужених трудових прав та гарантій для членів профспілкових організацій відповідних правоохоронних органів України.

 

Народний депутат України:

С. М. Каплін

Р. М. Сольвар

О. Л. Сугоняко

І. В. Сисоєнко

Опрос