Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мерах по стабилизации платежного баланса Украины в соответствии со статьей XII Генерального соглашения по тарифам и торговле 1994 года" (относительно налогообложения лекарств и медицинских изделий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2827
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року" (щодо оподаткування ліків та медичних виробів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року" з 26 лютого 2015 року в Україні у 2015 році запроваджено додатковий імпортний збір.

Крім життєво необхідних товарів, перелік яких визначено в законі, об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором є товари, визначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 277 Митного кодексу України.

Ліки та медичні вироби, за невеликим виключенням, не попадають в категорію життєво необхідних товарів та обкладаються імпортним збором за ставкою 5 відсотків.

Такий підхід до оподаткування імпортним збором є невиправданим, оскільки для значної категорії громадян, в першу чергу пенсіонерів, інвалідів, важкохворих людей саме ліки та медичні вироби є життєво необхідними товарами. Зважаючи на суттєві інфляційні процеси, низькі пенсії, заробітні плати та допомоги збільшення вартості ліків за рахунок додаткового оподаткування не повинно відбуватися.

2. Цілі та завдання законопроекту

Основною ціллю законопроекту є звільнення від оподаткування додатковим імпортним збором лікарських засобів для підвищення їх доступності малозабезпеченим категоріям громадян.

Завдання цього законопроекту полягає у внесенні змін до Закону України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року".

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується встановити, що лікарські засоби, дозволені для виробництва і застосування в Україні та внесені до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичні вироби за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України не оподатковуються додатковим імпортним збором.

4. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Закон України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року" та Закон України "Про ратифікацію Протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі", Митний кодекс України та Податковий кодекс України.

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Закону України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту дасть можливість звільнити від оподаткування додатковим імпортним збором лікарські засоби з метою підвищення їх доступності малозабезпеченим категоріям громадян.

 

Народний депутат України

Т. Р. Козак

Опрос