Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об управлении объектами государственной собственности" (относительно уточнения субъектов управления государственной собственности)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.05.2015 № 2826
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (щодо уточнення суб'єктів управління державної власності)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до преамбули Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (далі - Закон) цей Закон відповідно до Конституції України визначає правові основи управління об'єктами державної власності.

Згідно до частини першої статті 1 Закону управління об'єктами державної власності - здійснення Кабінетом Міністрів України та уповноваженими ним органами, іншими суб'єктами, визначеними цим Законом, повноважень щодо реалізації прав держави як власника таких об'єктів, пов'язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням ними, у межах, визначених законодавством України, з метою задоволення державних та суспільних потреб.

Об'єктами управління державної власності, зокрема є державне майно, що забезпечує діяльність Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України (абзац шостий частини першої статті 3 Закону).

Суб'єктами управління державної власності, зокрема є органи, що забезпечують діяльність Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України (абзац сьомий частини першої статті 4 Закону).

Однак, в Законі не враховано позицію того, що Конституція України поділяє державну владу в Україні на законодавчу, виконавчу та судову (частина перша статті 6 Конституції України).

В цьому контексті у Законі не врегульоване питання реалізації органами судової влади повноважень, пов'язаних з управлінням державним майном, яке забезпечує їх діяльність, що на сьогоднішній день унеможливлює здійснення управління об'єктами державної власності, що перебувають на балансі судів.

Тому, дане питання потребує нагального законодавчого врегулювання, що дасть змогу вільно використовувати у відповідності з чинним законодавством майно, яке забезпечує господарську діяльність судів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" є законодавче врегулювання питань щодо реалізації повноважень органів судової влади розпоряджатися та користуватися державним майном, що перебувають на його балансі.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами, що діють у даній сфері суспільних відносин є Конституція України та Закон України "Про управління об'єктами державної власності".

Реалізація акта не потребує внесення змін до чинних чи розроблення нових актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує джерел додаткового фінансування, а отже і збільшення бюджетних видатків.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект не стосується інтересів інших органів.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект не є регуляторним актом і не потребує оцінки відповідності принципам державної регуляторної політики.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" є законодавче врегулювання питань щодо реалізації повноважень пов'язаних із управлінням державним майном, що перебувають на балансі судів.

 

Народні депутати України

Опрос