Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины относительно поддержки высших учебных заведений и научных учреждений государственной формы собственности, эвакуированных со временно оккупированной территории Донецкой или Луганской областей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.05.2015 № 2813
Дата рассмотрения: 12.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки вищих навчальних закладів та наукових установ державної форми власності, евакуйованих із тимчасово окупованої території Донецької або Луганської областей"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На сьогодні з окупованої російськими терористичними військами території України евакуйовані понад 25 університетів і наукових установ. Натомість, уся їх наукова база (обладнання, бібліотеки, приміщення тощо) залишилися в руках окупантів.

Розташовані в нових місцях вищі навчальні заклади та наукові установи для забезпечення навчального процесу та виконання наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності відновлюють свою матеріально-технічну базу з різних джерел, у тому числі за рахунок допомоги зарубіжних вищих навчальних закладів і наукових установ. Ввезення наукового, лабораторного і дослідницького обладнання та комплектуючих і матеріалів до нього, реактивів, зразків, наукової літератури потребує сплати мита. В умовах обмеженості фінансових ресурсів використання вищими навчальними закладами та науковими установами такої зарубіжної допомоги суттєво ускладнюється та часом унеможливлюється.

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки вищих навчальних закладів та наукових установ державної форми власності, евакуйованих із тимчасово окупованої території Донецької або Луганської областей" дозволить відновити матеріальну базу евакуйованих із зони АТО вищих навчальних закладів і наукових установ державної форми власності та забезпечити необхідні умови для роботи українських вчених, які опинилися у вкрай скрутному становищі через російську агресію. Також законопроект сприятиме ефективному використанню наявного кадрового потенціалу евакуйованих установ.

2. Мета і завдання законопроекту

Метою прийняття законопроекту є сприяння відновленню матеріальної бази евакуйованих із зони АТО вищих навчальних закладів і наукових установ державної форми власності, що у свою чергу сприятиме активізації наукової та інноваційної діяльності в економіці України.

3. Загальна характеристика законопроекту

Законопроект передбачає тимчасове до 1 січня 2020 року звільнення від оподаткування ввізним митом при ввезенні на митну територію України наукового, лабораторного і дослідницького обладнання, реактивів, зразків, наукової літератури тощо, що ввозяться евакуйованими із зони АТО вищими навчальними закладами та науковими установами державної форми власності виключно для провадження освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у цій сфері правового регулювання становлять: Конституція України, Господарський кодекс, Податковий кодекс, Митний кодекс.

Внесення змін до інших законодавчих актів не потребується.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогнозні соціально-економічні та інші наслідки застосування акта

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки вищих навчальних закладів та наукових установ державної форми власності, евакуйованих із тимчасово окупованої території Донецької або Луганської областей" прискорить відновлення матеріально-технічної бази евакуйованих із зони АТО вищих навчальних закладів та наукових установ, активізації їх наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, соціальному забезпеченню переселених осіб (працівників цих організацій).

 

Народні депутати України:

Л. М. Гриневич

О. В. Ляшко

В. В. Галасюк

В. М. Кривенко

В. С. Курило

Р. Й. Заставний

М. О. Фролов

О. К. Кондратюк

Опрос