Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно изменения зачисления государственной пошлины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.05.2015 № 2809
Дата рассмотрения: 12.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зміни зарахування державного мита)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року N 79-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" було здійснено перерозподіл дохідних джерел місцевих бюджетів.

Згідно із змінами до Бюджетного кодексу України державне мито є джерелом доходів загального фонду бюджетів міст обласного значення і районних бюджетів та бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів.

Найбільшу питому вагу (близько 70 %) в загальній сумі державного мита займають надходження за видачу паспортів, які сплачуються за місцем розгляду та оформлення документів, тому акумулюються лише в окремих місцевих бюджетах. Переважна більшість сільських та селищних бюджетів області залишатимуться без вказаного виду надходжень.

Для забезпечення реалізації принципу децентралізації фінансових ресурсів необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу України, виклавши пункт 15 статті 64 та пункт 202 статті 69 у такій редакції: "державне мито, що зараховується до місцевих бюджетів за місцем реєстрації фізичних та юридичних осіб".

2. Мета і завдання законопроекту

Метою законопроекту є врегулювання бюджетних правовідносин шляхом справедливого розподілу доходів між бюджетами, що надходять від державного мита.

Проект Закону спрямований на забезпечення можливості виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень у вирішенні питань соціально-економічного розвитку територій.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується здійснювати зарахування державного мита до місцевих бюджетів за місцем реєстрації фізичних та юридичних осіб.

У зв'язку з цим пропонується внести зміни до пункту 15 статті 64 та пункту 202 статті 69 Бюджетного кодексу України.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у бюджетній сфері.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України та Бюджетний кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту потребує внесення змін до статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 "Про державне мито".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових витрат з державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття цього законопроекту позитивно вплине на соціально-економічний розвиток регіонів, тому як сільські та селищні бюджети отримають додаткові надходження.

 

Народні депутат України:

І. І. Балога

В. В. Петьовка

Опрос