Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 1 Закона Украины "Об оздоровлении и отдыхе детей" относительно оздоровления детей вынужденных переселенцев и детей из семей, находящихся в сложных жизненных обстоятельствах

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.05.2015 № 2788
Дата рассмотрения: 06.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (щодо оздоровлення дітей вимушених переселенців та дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На сьогодні управліннями соціального захисту населення в регіонах України взято на облік 1 млн. 240 тис. внутрішніх переселенців., або 920 тис. сімей. Серед переміщених осіб - 157 тис дітей. З тимчасово окупованих територій та зони проведення АТО в інші регіони переїхали 62 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховуються 390 дітей, а також 180 прийомних сімей, де виховуються 314 дітей. Тимчасово переміщено понад 1450 вихованців інтернатів та закладів соціального захисту.

Основними проблемами переселенців є питання забезпечення житлом і працевлаштування, відсутність у більшості фінансових ресурсів для існування, недостатня кількість вільних місць у дошкільних, шкільних навчальних закладах для влаштування дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Окремий блок питань - законодавчо-нормативне врегулювання питань, пов'язаних із їх соціальним захистом.

Розроблення проекту Закону України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (щодо оздоровлення дітей вимушених переселенців та дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах)" зумовлено необхідністю вирішення питання про надання пільг на оздоровлення дітям вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій та зони проведення АТО та дітям із сімей, які найбільш потребують соціальної підтримки та уваги.

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою законопроекту є вирішення питання щодо надання пільг на оздоровлення та відпочинку дітей вимушених переселенців та дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

З цією метою, статтю 1 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" пропонується доповнити двома новими абзацами, що містять перелік дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме: дітей вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій та зони проведення антитерористичної операції, а також дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку у службах у справах дітей чи центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

3. Правові аспекти

Правовий механізм регулювання питання щодо оздоровлення та відпочинку дітей в Україні регулюється наступними законодавчими актами: Конституція України, Конвенція про права дитини, Закони України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", "Про охорону дитинства", "Про Державний бюджет України", "Про організацію літнього відпочинку дітей".

Законопроект змін до інших законів не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього Закону має здійснюватись за рахунок коштів, передбачених державним та місцевими бюджетами на оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.

5. Прогноз результатів

Прийняття Закону України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" дасть можливість вирішити питання щодо надання пільг на оздоровлення та відпочинок дітей вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій та зони проведення антитерористичної операції, а також дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку у службах у справах дітей чи центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

 

Народний депутат України 

С. А. Матвієнков 

Опрос