Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 87 Бюджетного кодекса Украины относительно уплаты страховых взносов в накопительную профессиональную пенсионную программу

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.04.2015 № 2770
Дата рассмотрения: 30.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо сплати страхових внесків за накопичувальною професійною пенсійною програмою"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо сплати страхових внесків за накопичувальною професійною пенсійною програмою" розроблено у рамках опрацювання законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій", а також на виконання абзацу другого пункту 4 Розділу III Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213 від 02.03.2015.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту акта є визначення джерел фінансування страхових внесків до накопичувальної професійної пенсійної системи за відповідними категоріями накопичувальної професійної пенсійної програми на користь працівників, які зайняті в бюджетних установах, на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових пенсій, пенсії за вислугу років.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діє Бюджетний кодекс України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України не впливає на дохідну та видаткову частини Державного бюджету України в 2016 році, оскільки запровадження накопичувальної професійної пенсійної програми для працівників, які зайняті на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, у тому числі які працюють в бюджетних установ, запроваджується з 1 січня 2017 року. Передбачається, що в 2017 році сума страхових внесків, сплачені роботодавцем за працівників віком до 35 років, які зайняті на посадах що дають право на призначення пенсії за вислугу років, до накопичувальної професійної пенсійної програми становитиме 670,4 млн. гривень.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; із зауваженнями, які враховано Міністерством фінансів України та Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку регіонів.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта погоджено без зауважень Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні.

Проект акта не потребує погодження всеукраїнськими громадськими організаціями інвалідів, їх спілками відповідно до статутної діяльності, оскільки не стосується прав інвалідів.

Оскільки від Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні у визначений термін (03.04.2015) пропозиції не надійшли, то відповідно до вимог § 39 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950 (зі змінами), проект акта вважається погодженим без зауважень.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Прийняття проекту акта не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту акта дозволить поступово уніфікувати обчислення спеціальних пенсій в єдиному законі та звільнити солідарну систему від невластивих для неї видатків.

 

Міністр соціальної політики України 

П. Розенко 

Опрос