Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О телевидении и радиовещании" (относительно определения передач европейского производства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.04.2015 № 2766
Дата рассмотрения: 30.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття законопроекту обумовлена потребою у забезпеченні виконання Україною зобов'язань, передбачених ч. 1. ст. 10 Європейської конвенції про транскордонне телебачення (далі - Конвенція), а саме: "Кожна Сторона, що здійснює трансляцію, забезпечує в разі доцільності та відповідними засобами, щоб телемовник, який підпадає під її юрисдикцію, приділяв більшу частину свого ефірного часу європейським роботам". Слід зазначити, що українські програми, телепередачі є європейськими у розумінні Конвенції.

Таке зобов'язання імплементовано "українською стороною" у частину четверту статті 28 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (далі - Закон), якою передбачено, що "ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07.00 та 23.00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними програмами: програми європейського виробництва повинні становити не менше 80 відсотків". Однак, згадане положення Закону фактично не виконується, оскільки в українському законодавстві відсутнє визначення поняття "програми європейського виробництва". Саме тому, законопроектом пропонується включити до Закону формальний критерій, який дозволить чітко визначити передачі європейського виробництва та забезпечить необхідну нормативну базу для дотримання Україною своїх міжнародних обов'язків.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва) сприятиме захисту телеінформаційного простору України та інших країн, які ратифікували Конвенцію.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Для визначення цього критерію, законопроектом пропонується частину четверту статті 28 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" викласти у наступній редакції:

"4. Ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07.00 та 23.00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та європейськими передачами:

передачі європейського виробництва повинні становити не менше 80 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення - передачі українського виробництва;

у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50 відсотків загального щотижневого обсягу мовлення.

Для цілей цього пункту передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення. До передач європейського виробництва, крім випадків визначених цим пунктом, також відносяться передачі виготовлені на замовлення юридичних осіб - резидентів країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи - резиденти таких країн.

У випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб - резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва."

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Конституції України, Європейської конвенції про транскордонне телебачення, Законів України "Про телебачення і радіомовлення", "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього проекту буде сприяти захисту європейського телеінформаційного простору, заохочувати до створення вітчизняних передач, а також наблизить вітчизняне законодавство до європейських стандартів.

 

Народні депутати України

Сюмар В. П.

Висоцький С. В.

Опанасенко О. В.

Стеценко Д. О.

Опрос