Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О занятости населения" (относительно упрощения порядка трудоустройства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.04.2015 № 2762
Дата рассмотрения: 30.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" (щодо спрощення порядку працевлаштування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На даний час існує проблема із отриманням іноземцем, якого обрано до складу виконавчого органу суб'єкта господарювання, що зареєстрований на території України, і засновниками або учасниками якого є нерезиденти України, громадянства України.

Так, для отримання дозволу на працевлаштування необхідно надавати до відповідних державних служб працевлаштування багато документів, та й процедура видачі дозволу на працевлаштування іноземного громадянина триває невиправдано довго у порівнянні з відповідним законодавством країн-членів Європи.

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" (щодо спрощення порядку працевлаштування)" (далі - Проект акта) спрямований на сприяння залучення іноземних фахівців високої кваліфікації до роботи в нашій країні з подальшим впорядкуванням порядку працевлаштування таких іноземців на території України з метою максимального його спрощення.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття Проекту акта є спрощення порядку працевлаштування фахівців-іноземців та осіб без громадянства високої кваліфікації до роботи в Україні за певних умов, що встановлюються цим законом.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту нормативно-правового акта

Зазначена мета досягається шляхом доповнення частини шостої статті 42 Закону України "Про зайнятість населення" нормою, за якою без передбаченого цією статтею дозволу здійснюється працевлаштування фізичної особи - іноземця, яку обрано до складу виконавчого органу суб'єкта господарювання, засновниками або учасниками якого є резиденти та (або) нерезиденти України.

Встановлюються конкретні вимоги до такої особи - вона сама чи опосередковано (через інших юридичних та/або фізичних осіб) має володіти часткою (паєм, акціями) у статутному капіталі такого суб'єкта господарювання та за умови, якщо протягом всього строку роботи такої особи роботодавець сплачуватиме йому заробітну плату або винагороду в розмірі, не менше ніж десять розмірів мінімальної заробітної плати на місяць.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють: Конституція України, Цивільний кодекс України, Закон України "Про зайнятість населення".

Реалізація положень Проекту акта не потребуватиме внесення змін до інших законів України після його прийняття.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Зміни, що запропоновані Проектом акта, не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Регіональний аспект

Прийняття змін, що запропоновані Проектом акта, не стосуються питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У Проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

9. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Проекту акта

Реалізація положень Проекту акта дозволить суттєво спростити порядок працевлаштування фахівців-іноземців та відповідних осіб без громадянства високої кваліфікації до роботи в Україні.

 

Народний депутат України 

Р. С. Семенуха 

Опрос