Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Раздел III Заключительных положений Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно пенсионного обеспечения" относительно социальной защиты и пенсионного обеспечения работающих журналистов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.04.2015 № 2761
Дата рассмотрения: 29.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Розділу III Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" щодо соціального захисту та пенсійного забезпечення працюючих журналістів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта, цілі та завдання прийняття акта

Законопроект побудовано на підставі звернень журналістів та їх професійних об'єднань щодо соціального захисту та пенсійного забезпечення працюючих журналістів.

Так, журналісти пенсійного віку, які нині продовжують працювати у засобах масової інформації, відверто шоковані прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" (Голос України від 12.03.2015 - N 44) N 213-VIII від 02.03.2015 року, в якому ідеться про зміни, що торкнулися пенсійного забезпечення творчих працівників.

У статті 16 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" чітко сказано що при нарахуванні пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовуються норми, методика та порядок нарахування пенсії державного службовця. Які викладені в статті 37 Закону України "Про державну службу". Тобто держава брала на себе реальні зобов'язання підтримувати як засоби масової інформації так і здійснювати захист творчих працівників.

У зв'язку з прийняттям вищезгаданих змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213-VIII від 02.03.2015 року, законодавчі норми, які існували раніше і розповсюджувалися на творчих працівників, фактично перекреслено. Державну підтримку засобів масової інформації поставлено під сумнів.

Є й інша проблема - загальнодержавна. В комунальних та державних медіа в масштабі України майже 6 тисяч працюючих пенсіонерів. Також тривожить стан ЗМІ в районах та містах України, адже у районних та міжміських виданнях з п'яти працюючих у штаті мінімум 3 - 4 пенсіонери. Молодь на низькі зарплати йти не хоче. А поки що виручають журналісти-пенсіонери.

У зв'язку з негативними резонансом і процесами в журналістському середовищі та суспільстві, викликаними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213-VIII від 02.03.2015 року, ініційовано зміни до Розділу III Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" щодо соціального захисту та пенсійного забезпечення працюючих журналістів.

2. Загальна характеристика та основні положення акта

Законодавчо встановлюється, що обмеження щодо виплати пенсії передбачені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213-VIII від 02.03.2015 року, не застосовуються також до пенсій, що призначені відповідно до статті 16 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" - на період роботи осіб, яким вони призначені, на посадах керівників і журналістів державних і комунальних засобів масової інформації.

Законопроектом передбачено внесення відповідних змін до Розділу III Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" щодо соціального захисту та пенсійного забезпечення працюючих журналістів.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в цій сфері регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, Законами України: "Про пенсійне забезпечення", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про державну службу", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення".

Прийняття цього проекту Закону не потребує внесення змін до інших законів України крім зазначених у законопроекті.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить знизити негативний резонанс в журналістському середовищі та суспільстві, викликані антисоціальним Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213-VIII від 02.03.2015 року.

 

Народний депутат України 

О. Ю. Вілкул 

Опрос