Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно финансирования негосударственных организаций, реализующих общественно значимые проекты)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.04.2015 № 2752
Дата рассмотрения: 28.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (щодо фінансування недержавних організацій, які реалізують суспільно значимі проекти)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

За роки Незалежності України (з 1991 року) в нашій країні сформувалася така важлива складова громадянського суспільства як недержавні організації, зокрема: громадські об'єднання, організації роботодавців, організації, що здійснюють професійне самоврядування, аналітичні центри, експертні організації, професійні і галузеві саморегулівні організації тощо.

Багато з таких організацій своїми силами розробляють та реалізують суспільно значимі проекти та програми, які нерідко мають загальнодержавне значення, зокрема, вони готують системні законопроекти, проекти державних програм тощо.

Фактично, діяльність таких недержавних організацій допомагає розвитку Української держави, становленню громадянського суспільства та ринкової економіки.

На жаль, трапляється і так, що відповідні напрацювання недержавних організацій органи державної влади використовують неефективно або взагалі ігнорують.

За таких умов, вбачається за доцільне поєднати зусилля держави і недержавних організацій, залучивши останніх до розроблення і реалізації проектів та програм, замовником яких стануть органи державної влади, а також делегувати недержавним організаціям виконання ряду суспільно значимих завдань (проектів), особливо у сфері діяльності професійних саморегулівних організацій (зокрема, адвокати, нотаріуси, оцінщики тощо).

При цьому фінансування розробки і реалізації таких суспільно значимих проектів має здійснюватися з Державного бюджету України на поточний рік, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Законопроект спрямований на створення механізмів фінансової підтримки недержавних організацій у справі реалізації суспільно значимих проектів. Органи державної влади при цьому будуть виступати або замовниками розроблення і реалізації таких проектів, або делегують недержавним організаціям виконання ряду суспільно значимих завдань (проектів).

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Пропонується внести зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України, згідно з якими до видатків з Державного бюджету України віднести фінансову підтримку на конкурсних засадах громадських об'єднань (недержавних аналітичних центрів, експертних організацій тощо), організацій, що здійснюють професійне самоврядування, професійних саморегулівних організацій, які реалізують суспільно значимі проекти.

4. Стан нормативно-правової бази для прийняття законопроекту

Нормативно-правовою базою для прийняття даного законопроекту є Конституція України, Бюджетний кодекс України.

Положення даного законопроекту не потребують внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування після його прийняття та набрання чинності не потребує виділення додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів, фінансування буде здійснюватися за рахунок перерозподілу видатків Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме залученню та ефективному використанню потенціалу недержавних організацій до реалізації суспільно значимих проектів, а також підвищить взаємодію держави з інститутами громадянського суспільства та прискорить реформи в Україні.

 

Народний депутат України

Ю. Р. Мірошниченко

Опрос