Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 19 Закона Украины "Об основах защищенности инвалидов в Украине" (относительно прав инвалидов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.04.2015 № 2750
Дата рассмотрения: 28.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України " Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про основи захищеності інвалідів в Україні" (щодо прав інвалідів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Базовим Законом України "Про основи захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що підприємствам, незалежно від форм власності, встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % від загальної чисельності працюючих.

Разом з цим Законами України "Про охорону праці" (стаття 5) та "Про зайнятість населення" (стаття 46) передбачено, що працівнику не може пропонуватись робота, яка за медичним висновком протипоказана йому, а підбір підходящої роботи для інвалідів здійснюється відповідно до їхніх професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та з урахуванням побажань інваліда.

Однак, в Україні деякі суб'єкти господарської діяльності, зокрема підприємства хімічної промисловості, що виробляють мінеральні добрива, іншу хімічну продукцію, для чого використовують та зберігають такі небезпечні речовини, як сірчана, фосфорна, соляна кислота, та іншу сировину для їх виготовлення. На деяких підприємствах переважна більшість працівників (ПАТ "Сумихімпром" - 60 %) працюють на робочих місцях зі шкідливими умовами праці, на яких неможливо створити робочі місця для інвалідів.

З метою запровадження збалансованих вимог щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та врахування особливостей підприємств із високим відсотком робочих місць із шкідливими умовами праці пропонується внести зміни до статті 19 Закону України "Про основи захищеності інвалідів в Україні".

2. Цілі і завдання прийняття акта

Внесення запропонованих змін сприятиме вдосконаленню вітчизняного законодавства та запровадженню збалансованих вимог щодо захищеності інвалідів в Україні та врахуванню особливостей підприємств із високім відсотком робочих місць зі шкідливими умовами праці.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту акта

Проектом передбачено усунення певної неоднозначності щодо працевлаштування інвалідів та неможливістю створення робочих місць для інвалідів на робочих місцях зі шкідливими умовами праці.

Законопроектом передбачається при розрахунку нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів не включати кількість працівників, які працюють у шкідливих та важких умовах праці, а також на об'єктах підвищеної небезпеки, зареєстрованих в державному реєстрі об'єктів підвищеної небезпеки до середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього Закону не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту надасть змогу запровадити збалансовані вимоги щодо захищеності інвалідів в Україні.

 

Народний депутат України

О. І. Нечаєв

Опрос