Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Высшем совете юстиции" (относительно требований к кандидатам в члены Высшего совета юстиции, избранным съездом адвокатов Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.04.2015 № 2719
Дата рассмотрения: 23.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Вищу раду юстиції" (щодо вимог до кандидатів в члени Вищої ради юстиції обраних з'їздом адвокатів України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Законом України "Про Вищу раду юстиції" визначено порядок призначення членів Вищої ради юстиції з'їздом адвокатів України та вимоги до кандидатів. З'їзд адвокатів України призначає трьох членів Вищої ради юстиції шляхом таємного голосування, і як зазначено в законі, один з кандидатів має бути суддею або суддею у відставці та мати не менше п'ятнадцяти років стажу роботи суддею. Це, на нашу думку, суперечить принципу рівності та логічному поданню кандидатур від з'їзду адвокатів України, що закріплено в статтях 44 та 54 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Таким чином, логічним було б прибрати таку вимогу до кандидата, який призначається від з'їзду адвокатів України.

2. Мета і шляхи її досягнення.

Скасування вимоги до кандидатів на призначення членами Вищої ради юстиції, які обираються з'їздом адвокатів України стосовно одного кандидата, який має бути суддею або суддею у відставці та мати не менше п'ятнадцяти років стажу роботи суддею.

3. Загальна характеристика і основні положення акта.

Даним законопроектом пропонується викласти у новій редакції частину першу статті 11 Закону України "Про Вищу раду юстиції" та скасувати вимогу до кандидатів на призначення членами Вищої ради юстиції, які обираються з'їздом адвокатів України.

4. Правові аспекти.

Правовідносини в даній сфері врегульовані Законом України "Про Вищу раду юстиції" та Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Реалізація даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат бюджетних коштів.

6. Прогноз результатів.

Прийняття зазначеного законопроекту усуне додаткову вимогу до кандидата на призначення членом Вищої ради юстиції, який обираються з'їздом адвокатів України.

 

Народні депутати України:

Ляшко О. В.

Купрієнко О. В.

Галасюк В. В.

Ленський О. О.

Голубов Д. І.

Опрос