Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 47 Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно восстановления прав на пенсионное обеспечение инвалидов III группы)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.04.2015 № 2715
Дата рассмотрения: 23.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо поновлення прав на пенсійне забезпечення інвалідів III групи)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

2 березня 2015 року було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213-VIII, пунктом 12 якого внесено зміни до статті 47 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" такого змісту:

"Тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року:

у період роботи особи (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються".

Однак, виникла велика проблема з тим, що, наприклад, інвалідам III групи загального захворювання, які працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування, після цих змін припинили виплату пенсії по інвалідності.

Таким чином, виникла велика колізія, коли згідно статті 37 Закону України "Про державну службу" право на пенсійне забезпечення і грошову допомогу державним службовцям мають чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", а також особи, визнані інвалідами I або II групи у період перебування на державній службі, а інваліди III групи, які не досягли віку передбаченого в Законі Україні "Про державну службу" в разі звільнення такого права не мають.

Разом з тим, статтею 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що соціальний захист інвалідів є складовою діяльності держави щодо забезпечення прав і можливостей інвалідів нарівні з іншими громадянами та полягає у наданні пенсії.

І останнє: під цю категорію потрапили прості спеціалісти державних установ та органів місцевого самоврядування, які отримують мінімальні пенсії та заробітні плати.

Давайте не забувати про сьогоднішній рівень цін на ліки, продукти харчування, комунальні та транспортні послуги, які дуже впливають на погіршення соціального становища населення. І що говорити вже про повну відміну пенсії тим соціально незахищеним громадянам, які цього так потребують.

Тобто, на відміну від інших інвалідів III групи загального захворювання, які працюють в організаціях, установах, підприємствах (вчителі, лікарі, інші категорії) пенсія буде виплачуватись в розмірі 85 %, а інвалідам III групи загального захворювання, які працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування повністю припинена.

У зв'язку з цим, проектом пропонується відновити права інвалідів III групи на призначення пенсії.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Законопроектом пропонується відновити права інвалідів III групи на призначення пенсії з метою встановлення соціальної справедливості та рівності кожного громадянина перед законом.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якими відновлюються права інвалідів III групи на призначення пенсії.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, закони України "Про пенсійне забезпечення" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансування видатків пропонується проводити з Державного бюджету України відповідно до Додатка 3 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (код програми 2507030) передбачено 1 млрд. 135 млн. 164 тис. грн. на заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Прийняття законопроекту та реалізація його положень дозволить забезпечити право інвалідів III групи на пенсію та відновити соціальну рівність кожного громадянина перед законом.

 

Народні депутати України:

С. П. Лабазюк

М. Й. Головко

О. В. Купрієнко

В. В. Мельниченко

Г. Л. Чекіта

О. І. Кулініч

М. В. Гаврилюк

Опрос