Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 142 Налогового кодекса Украины (относительно государственной поддержки социальных предприятий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.04.2015 № 2711
Дата рассмотрения: 23.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 142 Податкового кодексу України (щодо державної підтримки соціальних підприємств)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Останнім часом в Україні через нестабільність економіки та наслідки загальної економічної кризи не приділяється достатньої уваги розвитку суспільної діяльності, спрямованої на підтримку вразливих верств населення. Законодавчо визначені заходи і засоби вирішення соціальних проблем є недостатньо ефективними у вирішенні насущних соціальних питань, що викликає соціальну напруженість у суспільстві та невдоволеність населення такими обставинами.

На сьогодні стали нагальними зміни у підходах до вирішення соціально-значущих проблем, вирішення питання розробки соціальних інноваційних заходів, що сприятимуть хоча б частковому виконанню загальнодержавних завдань у соціальній сфері. В цьому аспекті є актуальним розвиток і функціонування соціального підприємництва як одного із способів посилення соціальної згуртованості суспільства, ролі економічно активних учасників національного ринку у підтримці вразливих категорій громадян, зокрема, зменшення масштабів безробіття, забезпечення необхідними для життєдіяльності послугами і товарами та задоволення інших насущних проблем.

Подібний спосіб налагодження соціального мікроклімату у суспільстві, надолуження невирішених на рівні держави та місцевої влади завдань і цілей соціальної держави активно впроваджується та діє у ряді зарубіжних країн. Діяльність підприємств з підтримки соціальних зобов'язань держави розвинена у багатьох країнах світу. Зокрема, своє бачення проблеми представлено законодавством Китаю, Польщі, Італії, Бельгії, Кореї, США та інших країн. Водночас, кожна окрема країна сформувала свою модель співпраці держави і суб'єктів господарювання по врегулюванню питань, що мають важливе соціальне значення для регіону.

Законопроектом пропонується звільняти від оподаткування прибуток соціальних підприємств, отриманий від продажу (постачання) товарів, виконання робіт і надання послуг, що здійснюються в межах критеріїв, визначених Законом України "Про соціальні підприємства" і за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який видається Міжвідомчою комісією з питань підтримки соціальних підприємств.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Основною метою законопроекту є стимулювання діяльності соціальних підприємств шляхом звільнення від оподаткування прибутку таких соціальних підприємств.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 142 Податкового кодексу України (щодо державної підтримки соціальних підприємств)" складається з двох розділів.

До розділу першого входять зміни до статті 142 Податкового кодексу України.

Розділ другий встановлює порядок набрання чинності цим Законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом, що регулює суспільні відносини в даній сфері є Податковий кодекс України.

Прийняття проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття запропонованого законопроекту сприятиме створенню соціальних підприємств та стимулюватиме їх діяльність, що в свою чергу дозволить вирішувати завдання щодо соціального захисту громадян, зокрема із забезпечення соціально вразливих осіб робочими місцями, соціальними послугами, продукцією за доступними цінами тощо.

 

Народний депутат України

О. Б. Фельдман

Опрос