Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном социальном страховании" (относительно регулирования деятельности отделений Фонда социального страхования Украины и частичного финансирования санаторно-курортного лечения застрахованных лиц и частичного финансирования летнего оздоровления их детей в детских заведениях оздоровления)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.04.2015 № 2701
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо регулювання діяльності відділень Фонду соціального страхування України та часткового фінансування санаторно-курортного лікування застрахованих осіб та часткового фінансування літнього оздоровлення їх дітей в дитячих закладах оздоровлення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Система соціального страхування, яка діяла до нинішнього року, напрацьовувалась роками з урахуванням кращого європейського досвіду. Вона була однією з ключових складових систем соціального захисту, запорукою соціального миру та суспільної злагоди, забезпечуючи надання матеріального забезпечення понад 30 млн. громадян України - застрахованих осіб та пенсіонерів.

Кошти соціального страхування не є державними коштами, не є податком, вони формуються лише з нарахувань роботодавцем на зарплату працюючого та утримання з неї - тобто, це кошти застрахованої особи, зарезервовані на оплату їй в період настання страхового випадку - хвороби, виходу на пенсію, інвалідності внаслідок травмування, втрати роботи, народження дитини.

Звичайно, з часом система загальнообов'язкового державного соціального страхування потребувала реформування і потребує і нині, хоча це частково здійснено Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" N 77-VIII від 28.12.2014 р.

Однак я, як народний депутат України, Федерація профспілок України, а також громадські об'єднання роботодавців, які захищають інтереси найманих працівників, не можуть погодитись із значущими змінами, внесеними у Законі України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" N 77 від 28.12.2014 року, які значно погіршують соціальний захист застрахованих осіб. Тож даним законопроектом пропонується виправити прикрі недоліки та поліпшити соціальний захист найманих працівників.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є оптимізація діяльності Фонду соціального страхування України, а також збільшення умов фінансування лікування та оздоровлення дітей застрахованих осіб.

3. Правові аспекти

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Реалізація положень поданого законопроекту, після його прийняття не потребує внесення змін до інших Законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект стосується інтересів Міністерства соціальної політики України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не потребує проведення консультацій із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект не стосується питань впливу реалізації акта на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дозволить покращити захист застрахованих, збільшити фінансування на лікування та оздоровлення, децентралізувати роботу Фонду.

 

Народний депутат України

О. М. Дмитренко (посвідчення N 408)

Опрос