Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об очищении власти"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.05.2015 № 2695-2
Дата рассмотрения: 07.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про очищення влади"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Закон України "Про очищення влади" потребує внесення змін, якими буде вдосконалено механізм реалізації положень цього Закону та дія якого буде розповсюджуватися на виборні посади та на кандидатів у депутати всіх рівнів.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Мета і завдання законопроекту є вдосконалення механізму очищення влади, враховуючи вимоги сучасної ситуації в Україні.

Беручи до уваги прецедент, який стався під час голосування за "диктаторські закони", необхідним є встановлення відповідальності за такі дії та недопущення в майбутньому до влади тих осіб, які голосували 16 січня 2014 року. Пакет законів, так званих "диктаторських" прийнятих Верховною Радою України 16 січня 2014 року, та підписаних Президентом наступного дня 17 січня, які приймалися підняттям рук, без використання системи "Рада" та без обговорення, а їхні тексти стали доступні тільки після того, як народні депутати України за них проголосували. Закони певною мірою запозичували норми російського законодавства, деякі норми були жорсткіші за російські аналоги http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96_
%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8_16_%D1%81%D1%96%D1%87%D0%ВD%D1%8F - cite_note-16.

Прийняття цих законів призвело до найгострішого силового протистояння, а протести вийшли за межі Києва та охопили всю територію України. На тлі глибокої кризи державного управління і довіри до влади за участі представників європейських держав велись прямі перемовини з опозицією, результатом яких стало скасування антипротестних законів, відставка уряду Азарова та оголошена амністія для затриманих міліцією. 28 січня 2014 року Верховна Рада України в 361 голос скасувала більшість законів, які були прийняті 16 січня 2014 року.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом вносяться зміни до Закону України "Про очищення влади".

Запропоновані зміни стосуються сфери застосування Закону України "Про очищення влади" щодо виборних посад та осіб, які є кандидатами у депутати всіх рівнів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно правовим актом, що діє у відповідній сфері суспільних відносин є Конституція України та Закон України "Про очищення влади".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат коштів з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить вдосконалити механізм очищення влади та не допустити в майбутньому до влади тих осіб, які голосували 16 січня 2014 року за законодавчі акти, які на думку більшості експертів, обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство. Прийняття законів стало реакцією влади на масові протести громадян.

 

Народний депутат України 

Д. В. Лінько 

Опрос