Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно урегулирования некоторых вопросов в связи с принятием Закона Украины "О военно-гражданских администрациях")

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.04.2015 № 2684
Дата рассмотрения: 21.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо врегулювання деяких питань у зв'язку із прийняттям Закону України "Про військово-цивільні адміністрації")"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Цей законопроект підготовлено з метою забезпечення реалізації повноважень військово-цивільних адміністрацій на території та в період проведення антитерористичної операції.

Необхідність прийняття акта зумовлена потребою удосконалення бюджетного законодавства в зв'язку з прийняттям Закону України "Про військово-цивільні адміністрації".

Даний проект направлений на забезпечення державою конституційних гарантій громадам Донецької та Луганської областей, обумовлених статтею 92 Конституції України, забезпечення вирішення питань місцевого самоврядування в період проведення антитерористичної операції для збереження гарантованого державою права та реальної здатності територіальних громад вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України, подальшого економічного і соціального розвитку Донецької та Луганської областей відповідно до вимог Конституції України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом Закону пропонується врегулювати бюджетні та міжбюджетні правовідносини, пов'язані з впровадженням Закону України "Про військово-цивільні адміністрації".

Метою розробки зазначеного законопроекту є забезпечення функціонування системи місцевого самоврядування в умовах проведення антитерористичної операції, вирішення нагальних питань місцевого значення шляхом тимчасового виконання повноважень органів місцевого самоврядування відповідними військово-цивільними адміністраціями на період проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

3. Правові аспекти

Сфера правового регулювання зазначеного питання базується на положеннях Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закони України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про військово-цивільні адміністрації", які регламентують питання здійснення повноважень військово-цивільних адміністрацій.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме виділення додаткових коштів із Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта підлягає опрацюванню профільними комітетами Верховної Ради України.

6. Регіональний аспект

Прийняття проекту акта не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання дискримінації

В проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

8. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

9. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

10. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

11. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

12. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту акта не вплине на ринок праці.

13. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону дозволить забезпечити виконання повноважень військово-цивільних адміністрацій на території Донецької та Луганської областей у період проведення антитерористичної операції; дозволить реалізувати матеріальну та фінансову політику військово-цивільним адміністраціям; встановити новий механізм бюджетного фінансування; врегулювати бюджетні відносини в особливий період.

 

Народні депутати України:

Герасимов А. В.

Луценко Ю. В.

Недава О. А.

Вінник І. Ю.

Лубінець Д. В.

Опрос