Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно отдельных вопросов обеспечения деятельности органов прокуратуры)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.04.2015 № 2666
Дата рассмотрения: 18.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо окремих питань забезпечення діяльності органів прокуратури)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо окремих питань забезпечення діяльності органів прокуратури)" розроблено з метою врегулювання питання проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури для обрання членів Вищої ради юстиції у відповідності до вимог Закону України "Про Вищу раду юстиції" з урахуванням змін, внесених Законом України N 192-VIII від 12 лютого 2015 року. Також проектом пропонується врегулювати питання складення протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією, до початку діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

З 27 лютого 2015 року набрали чинності окремі положення Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд", в тому числі зміни до Закону України "Про Вищу раду юстиції".

Відповідно до цих змін передбачено проведення протягом 60 днів, тобто не пізніше 27 квітня цього року, всеукраїнської конференції працівників прокуратури для призначення членів Вищої ради юстиції.

Частиною шостою нової статті 13 Закону України "Про Вищу раду юстиції" передбачено, що порядок скликання та проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури визначається Законом України "Про прокуратуру".

Однак діючий Закон України "Про прокуратуру" 1991 року такого порядку не визначає, на відміну від нового Закону України "Про прокуратуру", але який набирає чинності лише з 25 квітня цього року.

При цьому відповідно до вимог статті 62 Закону України "Про Вищу раду юстиції" орган, що скликає конференцію, не пізніше ніж за 45 днів повідомляє секретаріат Вищої ради юстиції про дату та місце їх проведення.

Отже, скликання та проведення у передбачені 60 днів всеукраїнської конференції працівників прокуратури для обрання членів Вищої ради юстиції є неможливим без внесення відповідних законодавчих змін, які пропонуються цим законопроектом.

Також, проект вирішує питання до початку діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції залишення повноважень прокуратури та Служби безпеки України щодо складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, та інших з метою унеможливлення ситуації, коли певний період часу жоден з органів не зможе вчиняти такі дії.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується доповнити пункту 4 розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" новим абзацом, яким встановити, що "Скликання та проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури для призначення членів Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України "Про прокуратуру" N 1697-VII від 14 жовтня 2014 року здійснюється в порядку, затвердженому Генеральним прокурором України".

Крім того, проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції" з метою врегулювання питання складення протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією до початку діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закони України "Про Вищу раду юстиції", "Про забезпечення права на справедливий суд", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції", а також Закони України "Про прокуратуру" 1991 року та 2014 року.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього Закону дозволить забезпечити скликання та проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури для обрання членів Вищої ради юстиції у передбаченому законом порядку та строки, а також врегулювати питання щодо складення протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією до початку діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.

____________

Опрос