Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прокуратуре" (относительно отсрочки вступления в силу)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.04.2015 № 2665
Дата рассмотрения: 17.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін Закону України "Про прокуратуру" (щодо відтермінування набрання чинності)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо відтермінування набрання чинності)" розроблено з метою відтермінування введення в дію його положень, що пов'язано як з наявністю чисельних недоліків та неузгодженостей суто технічного характеру, так і відсутністю відповідних процедурних механізмів, що ускладнює, а то й унеможливлює втілення положень нового Закону в життя. Також необхідність запропонованих змін обумовлена складною фінансово-економічною ситуацією в країні.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Положення Закону України "Про прокуратуру" містять низку суттєвих недоліків, в тому числі концептуального характеру. Без внесення відповідних законодавчих змін є неможливим проведення першого засідання всеукраїнської конференції працівників прокуратури, створення місцевих прокуратур.

У той же час Закон в цілому набирає чинності з 25 квітня цього року, а внесення відповідних змін до законодавства потребує певного часу.

Крім того, реалізація його положень потребує значних видатків з державного бюджету (так, наприклад, за приблизними розрахунками на утворення та забезпечення діяльності місцевих прокуратур знадобиться близько 40 мільйонів гривень).

Тому терміново потребує вирішення питання відкладення на певний період введення в дію положень нового Закону України "Про прокуратуру".

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проект складається з двох розділів.

Першим розділом вносяться зміни до пункту 1 розділу XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про прокуратуру", якими передбачається, що Закон набуде чинності з 15 липня 2015 року, а не через шість місяців з дня опублікування (тобто з 25 квітня цього року), як це передбачено на сьогодні.

Це надасть можливість поетапного та системного переходу до нової визначеної Законом системи органів прокуратури з урахуванням можливостей Державного бюджету України, а також внесення відповідних змін до законодавства.

Розділом другим встановлюється порядок набрання Законом чинності - з дня, наступного за днем його опублікування.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, закони України "Про прокуратуру" 1991 року та 2014 року.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього Закону дозволить відтермінувати набрання чинності положеннями Закону України "Про прокуратуру" до 15 липня 2015 року.

 

Народні депутати України:

Опрос