Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об электроэнергетике" относительно запрещения отключения объектов централизованного водоснабжения и водоотвода от системы энергоснабжения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.04.2015 № 2653
Дата рассмотрения: 09.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо заборони відключення об'єктів централізованого водопостачання та водовідведення від системи енергопостачання"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Одним із невідкладних завдань енергетичної політики України є вирішення проблем вдосконалення енергетичних ринків з позиції економічної ефективності та енергетичної безпеки держави.

Ключовим законодавчим актом, яким визначаються правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулюються відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України є Закон України "Про електроенергетику".

Проте, на даний момент існує колізія між Законом України "Про електроенергетику" та Законом України "Про питну воду та питне водопостачання".

Дана колізія полягає у тому, що статтею 6 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" передбачено, що одним із принципів державної політики у сфері питної води та питного водопостачання є заборона відключення об'єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енерго-, газо-, теплопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного значення.

Натомість у ст. 5 Закону України "Про електроенергетику" не передбачено заборони відключення об'єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енергопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного значення, що на практиці спричинює безпідставне відключення від енергопостачання об'єктів питного водопостачання та водовідведення, а також створює загрозу санітарно-епідеміологічному стану у державі в цілому та окремих їх частинах. Більше того статтею 24 Закону України "Про електроенергетику", передбачено, що енергопостачальники мають право за умови неповної оплати споживачем спожитої електричної енергії обмежити його електроспоживання до рівня екологічної броні електропостачання або за відсутності такої повністю припинити електропостачання споживачу.

В результаті законодавчої неузгодженості, при реалізації даних актів виникає протилежна практика їх застосування у сфері господарювання.

Дана колізія може бути усунена лише шляхом прийняття змін до Закону України "Про електроенергетику".

А тому є необхідність для врегулювання даних правовідносин на законодавчому рівні з метою усунення законодавчих недоліків у дані сфері.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" є усунення правової колізії між Законом України "Про електроенергетику" та Законом України "Про питну воду та питне водопостачання". Дана колізія може бути усунена лише шляхом прийняття відповідних змін до Закону України "Про електроенергетику". Окрім того метою прийняття законопроекту є забезпечення принципів задекларованих державою в частині заборони відключення об'єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енергопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного значення.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Закон України "Про електроенергетику"

Законом України "Про питну воду та питне водопостачання"

Цивільний кодекс України;

Господарський кодекс України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроект не потребує видатків з державного бюджету.

5. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Громадське обговорення

Законопроект не потребує консультацій з громадськістю.

8. Прогноз результатів

Прийняття даного Закону України усуне існуючу в законодавстві колізію та забезпечить принцип заборони відключення об'єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енергопостачання, як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного значення.

 

Народні депутати України:

Матківський Б. М. (посв. N 319)

Дехтярчук О. В. (посв. N 352)

Мусій О. С. (посв. N 322)

Антонищак А. Ф. (посв. N 103)

Добродомов Д. Є. (посв. N 313)

Опрос