Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно ограничения размера заработной платы народных депутатов Украины, руководителей центральных органов исполнительной власти и членов Кабинета Министров Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.04.2015 № 2650
Дата рассмотрения: 16.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо обмеження розміру заробітної плати народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади та членів Кабінету Міністрів України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

12 грудня минулого року Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону "Про Державний бюджет України на 2015 рік". Цим документом передбачалось "замороження" зарплат та пенсій, скорочення та скасування великої кількості пільг для соціально незахищених категорій громадян України.

Заради справедливості уряд запропонував скоротити розмір доходів народних депутатів України та високопоставлених урядовців.

Зокрема, в прикінцевих положення закону містилась норма про те, що "народним депутатам України та членам Кабінету Міністрів України (крім тих, які очолюють міністерства, підрозділи яких беруть участь у проведенні антитерористичної операції) місячна заробітна плата нараховується лише у розмірі посадового окладу)".

Під час доопрацювання проекту Закону України "Про державний бюджет на 2015 рік" ця норма була вилучена. Народні депутати скасували або обмежили пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям війни, ветеранам війни, навіть жертвам нацистських переслідувань, але не собі і не урядовцям.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою прийняття зазначеного законопроекту є відновлення соціальної справедливості і обмеження на рівні закону заробітну плату народним депутатам та урядовцям на рівні посадового окладу.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" і доповнити його статтею 32 наступного змісту:

"Установити, що народним депутатам України, керівникам центральних органів виконавчої влади та інших державних органів (крім органів, підрозділи яких беруть участь у проведенні антитерористичної операції) та членам Кабінету Міністрів України місячна заробітна плата нараховується лише в розмірі посадового окладу".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

Прийняття проекту не потребуватиме внесення змін та доповнень до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного законопроекту сприятиме забезпеченню соціальної справедливості в суспільстві.

 

Народний депутат України

В. В. Бондар

Опрос