Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Основы законодательства Украины о здравоохранении" (относительно усовершенствования работы первичной медицинской помощи)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.04.2015 № 2648
Дата рассмотрения: 15.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" (щодо удосконалення роботи первинної медичної допомоги)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Наразі запроваджуються реформи спрямовані на децентралізацію влади. В медичній сфері також необхідна децентралізація. В цілому правильна стратегія медичної реформи, яка встановлює поділ на первинну та вторинну медичну допомогу, в певних випадках має враховувати специфіку регіонів, особливо це стосується сільської місцевості.

Якщо не враховувати специфіку медичної допомоги в сільській місцевості, то ми можемо зіштовхнутись з проблемою, коли громадяни не матимуть змоги отримувати належну медичну допомогу. Наприклад, аби працюючому громадянину відвідати лікаря певної спеціалізації, йому необхідно взяти направлення в центрі первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, відпроситись з роботи та поїхати в лікарню. Враховуючи складності транспортного сполучення в сільській місцевості, такий візит до лікаря може зайняти весь день. Якщо ж відвідувати лікаря не в іншому населеному пункті, то це займе пару годин, що значно краще як для працівника так і для роботодавця. Отож цілком логічно, що можуть виникати ситуації, коли громадяни будуть відкладати візит до лікаря до того моменту поки хвороба вже не дійде до тяжкого стану. Що в свою чергу є негативною тенденцією для здоров'я населення. Саме тому слід сприяти реальній децентралізації та у випадках, якщо громадяни висловлюють побажання, а органи місцевого самоуправління мають можливість фінансувати утримання певних лікарів (найнеобхідніших спеціалізацій) варто дати можливість включати до штату центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги таких спеціалістів.

2. Мета прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є сприяння реалізації конституційного права громадян на охорону здоров'я.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект спрямований на реалізацію загальнодержавного курсу на децентралізацію та встановлює, що у разі виробничої необхідності, за результатами громадських слухань, за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів до штату центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги можуть бути включені лікарі найнеобхідніших спеціалізацій.

4. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація проекту Закону України захистить конституційні права громадян на охорону здоров'я. Буде сприяти належному медичному забезпеченню громадян, які проживають у сільській місцевості, що в цілому буде позитивною тенденцією для здоров'я населення України.

 

Народний депутат України

Д. Ю. Шпенов

Опрос