Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 33 Закона Украины "О статусе народного депутата Украины" относительно ограничения размера заработной платы

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.04.2015 № 2647-1
Дата рассмотрения: 23.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України" щодо обмеження розміру заробітної плати"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Протягом 2014 - 2015 років згідно з урядовими ініціативами відбулося значне погіршення соціального захисту пенсіонерів, чорнобильців, ветеранів, інвалідів, сімей з дітьми тощо.

Зокрема, мова йде про запровадження оподаткування пенсій, зниження або відміну пенсій для працюючих пенсіонерів, зупинення перерахунку пенсій, скасування низки пільг для різних соціально незахищених верств населення, відміну деяких видів державної соціальної допомоги сім'ям, у яких є діти, скасування безкоштовного проїзду та харчування дітей, значне підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та ін.

Всі ці ініціативи призвели лише до погіршення соціального захисту населення та значного скорочення доходів людей.

У такій ситуації соціально справедливим буде обмеження заробітної плати народних депутатів України.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Мета проекту - досягнення соціальної справедливості у сфері оплати праці простих людей та народних депутатів шляхом тимчасового обмеження отримуваної останніми зарплати.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом акта передбачається доповнити статтю 33 Закону України "Про статус народного депутата України" нормою, відповідно до якої тимчасово, до стабілізації економічної ситуації в країні, місячна заробітна плата народному депутату нараховується в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Закон України "Про статус народного депутата України".

Реалізація проекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект акта не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України, а навпаки призведе до економії коштів, які виділяються на забезпечення Верховної Ради України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Наслідком прийняття законопроекту стане встановлення соціальної справедливості у питаннях розміру заробітної плати між простими людьми та народними депутатами. Це дозволить дещо знизити соціальну напругу у суспільстві, яка постійно зростає у зв'язку із низьким рівнем життя населення, втратою доходів людей та ростом цін на всі товари і послуги в країні.

 

Народний депутат України

Н. Ю. Королевська

Опрос