Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Заключительные положения Закона Украины "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Украины" (относительно ограничения максимального размера заработной платы народных депутатов Украины и членов Кабинета Министров Украины ради социальной справедливости)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.04.2015 № 2646
Дата рассмотрения: 15.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" (щодо обмеження максимального розміру заробітної плати народних депутатів України та членів Кабінету Міністрів України задля соціальної справедливості)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проектом Закону пропонується на період проведення антитерористичної операції обмежити максимальний місячний розмір заробітної плати народних депутатів України та членів Кабінету Міністрів України 3 розмірами мінімальної заробітної плати. Тобто, місячний розмір заробітної плати народних депутатів України та членів Кабінету Міністрів України не перевищуватиме 3654 грн., що є справедливим по відношенню до простих людей.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є зняття соціальної напруги та обмеження розміру заробітної плати народних депутатів України та членів Кабінету Міністрів України на період проведення антитерористичної операції.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом Закону пропонується відновити дію пункту 10 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" в частині обмеження розміру заробітної плати народних депутатів України та членів Кабінету Міністрів України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" та ін.

Прийняття проекту не потребує внесення змін до чинного законодавства України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

7. Прогноз результатів

Наслідком прийняття законопроекту стане встановлення соціальної справедливості у питаннях розміру заробітної плати між простими людьми та народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України.

 

Народний депутат України

С. М. Каплін

Опрос