Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно приведения их в соответствие с Конституцией Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.04.2015 № 2644
Дата рассмотрения: 10.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність з Конституцією України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність з Конституцією України" (далі - проект Закону України) розроблено Міністерством юстиції на виконання доручення Прем'єр-міністра України Яценюка А. П. від 30 квітня 2014 року N 5472/1/1-14 та листа Першого віце-прем'єр-міністра України від 16 квітня 2014 року N 13077/1/1-14, зокрема, щодо підготовки законопроектів з метою внесення змін до законодавчих актів у частині приведення їх у відповідність до Законів України від 21 лютого 2014 року N 742-VII "Про відновлення дії окремих положень Конституції України", від 23 лютого 2014 року N 763-VII "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність із Конституцією України" зі змінами, внесеними Законом України від 27 лютого 2014 року N 798.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України розроблений у межах компетенції Міністерства юстиції у зв'язку із прийняттям Законів України від 21 лютого 2014 року N 742-VII "Про відновлення дії окремих положень Конституції України", від 23 лютого 2014 року N 763-VII "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність із Конституцією України" зі змінами, внесеними Законом України від 27 лютого 2014 року N 798, та спрямований на забезпечення приведення законодавчих актів України у відповідність до змін у конституційно-правовій площині.

На сьогодні положеннями відновленої Конституції України здійснено перерозподіл повноважень між Верховною Радою України, Президентом України та Кабінетом Міністрів України, у зв'язку з чим Україна перейшла від президентсько-парламентської форми правління до парламентсько-президентської.

Зазначене зумовлює необхідність перегляду законодавчих актів України та підготовку відповідних законодавчих змін у частині визначення повноважень Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України.

Так, проектом Закону України пропонується внести відповідні зміни до законів України "Про Національний архівний фонд та архівні установи", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

3. Правові аспекти

Правовими підставами для розроблення проекту Закону України є:

Конституція України;

Закони України від 21 лютого 2014 року N 742 "Про відновлення дії окремих положень Конституції України" та від 23 лютого 2014 року N 763 "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність із Конституцією України" зі змінами, внесеними Законом України від 27 лютого 2014 року N 798.

Проект Закону України відповідає міжнародним договорам України та не потребує проведення гендерно-правової експертизи.

Проект Закону України не належить до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до acquis communataire, визначених Загальнодержавною програмою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затвердженою Законом України від 18 березня 2004 року N 1629.

Проект Закону України за предметом правового регулювання не стосується Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України не потребуватиме додаткових фінансових витрат із державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством фінансів без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

Проект Закону України не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація положень проекту Закону України не вплине на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність з Конституцією України" забезпечить приведення низки законів України у межах компетенції Міністерства юстиції у відповідність з Конституцією України.

 

Міністр юстиції

П. Петренко

Опрос