Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О воинской обязанности и военной службе" относительно гарантирования социальной защиты физическим лицам - предпринимателям, проходящим военную службу

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.04.2015 № 2622
Дата рассмотрения: 09.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо гарантування соціального захисту фізичним особам - підприємцям, які проходять військову службу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до вимог пункту 2 статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" за громадянами України, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану зберігається, крім іншого, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності. Зазначена норма направлена на матеріальну підтримку військовослужбовців та членів їх сімей, що знаходяться у них на утриманні, пом'якшення наслідків несення особою військової служби.

Однак, вказана норма Закону не враховує певну категорію осіб, а саме: фізичних осіб - приватних підприємців які, у порівнянні з найманими працівниками, опиняються в матеріально гіршому становищі у зв'язку із втратою доходів, які отримувались би при подальшому веденні власної підприємницької діяльності.

Дивлячись на вищезазначене, з метою забезпечення рівних прав військовослужбовців, пропонується внести зміни до Закону щодо виплати фізичним особам - підприємцям, які проводили підприємницьку діяльність, матеріальної виплати у розмірі мінімальної заробітної плати.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо гарантування соціального захисту фізичним особам - підприємцям, які проходять військову службу" дозволить покращити соціальний захист фізичних осіб - підприємців, які виконують обов'язки військової служби, та прирівняти їх у правах до військовослужбовці, які є найманими працівниками.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" і передбачається здійснювати щомісячну виплату із бюджету громадянам, які є фізичними особами - підприємцями, в розмірі мінімальної заробітної плати. Порядок таких виплат має бути визначений Кабінетом Міністрів України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття потребує внесення змін лише до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

На сьогоднішній день в державному бюджеті існує програма, за якою здійснюється компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Кошти за зазначеною програмою розраховані на компенсацію для всієї кількості військовослужбовців, призваних за мобілізацією незалежно від того, чи є військовослужбовець найманим працівником або приватним підприємцем. Таким чином необхідно спрямувати частину коштів за зазначеною програмою, в тому числі на щомісячні виплати із бюджету громадянам, які є фізичними особами - підприємцями та проходять військову службу в розмірі мінімальної заробітної плати.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація зазначеного законопроекту сприятиме забезпеченню належного соціального захисту окремих категорій військовослужбовців, вирівнюванню прав осіб, що проходять військову службу.

 

Народні депутати України

Опрос