Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О пенсионном обеспечении" (относительно восстановления прав на пенсионное обеспечение некоторых категорий инвалидов III группы)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.04.2015 № 2621
Дата рассмотрения: 09.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (щодо поновлення прав на пенсійне забезпечення деяких категорій інвалідів III групи)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

02.03.2015 року Верховна Рада Україна прийняла Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213-VIII з нормами, що порушують конституційні права окремих громадян України. Мова йде про інвалідів III групи, які перебуваючи на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", були незаконно позбавленні пенсії як необхідного джерела фінансового забезпечення власного лікування і поклали цей тягар на плечі родичів.

Ураховуючи це, нами пропонується скасувати заборону на виплату пенсій таким особам та визначити механізм відрахування їм пенсійного забезпечення в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. На економії з видатків на пенсійному забезпеченні держава не збагатися, однак вона зможе довести те, що турбується про здоров'я своїх громадян і майбутнє нації.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є відновлення прав інвалідів III групи, які перебуваючи на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", були позбавленні пенсії.

Законопроектом пропонується поновити надання пенсії вказаної категорію осіб.

3. Правові аспекти

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про пенсійне забезпечення".

У нормах прийнятого Закону вбачається неправомірне скасування пенсійного забезпечення інвалідів III групи, якщо вони займають визначенні вище посади.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансування видатків проводити з Державного бюджету України відповідно до Додатка N 3 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (Код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету - 2507030) Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект стосується інтересів інших органів, а саме: Міністерства фінансів України та Міністерства соціальної політики України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не потребує проведення консультацій із соціальними партнерами.

10. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект стосується питань впливу реалізації акта на ринок праці. Дозволить зберегти кваліфіковані кадри.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дозволить захисти права та інтереси інвалідів III групи, які перебувають на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів".

 

Народний депутат України

О. М. Дмитренко (посвідчення N 408)

Опрос