Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно сроков уплаты)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.04.2015 № 2598
Дата рассмотрения: 07.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо термінів сплати)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Згідно Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований, зокрема, за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

У разі несвоєчасної, або не в повному обсязі сплати єдиного внеску, до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Згідно Податкового кодексу платник податків та зборів сплачує податкові зобов'язання протягом десяти днів після граничного терміну подання податкової декларації. Такий порядок сплати встановлений також виходячи з умов ведення фінансово-господарської діяльності підприємств.

Тому пропонується внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" шляхом прийняття законопроекту, за яким платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого для подання звітності про нарахування єдиного внеску.

2. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту полягає в уніфікації термінів сплати єдиного внеску та податків та зборів, встановлений Податковим кодексом.

Завдання цього законопроекту полягає у врегулюванні статті Закону, що дасть змогу платникам єдиного внеску належним чином виконувати покладені на них законодавством обов'язки, які стосуються збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується сплата платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування цього платежу протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого для подання звітності про нарахування єдиного внеску.

4. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту дозволить своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

 

Народний депутат України

Т. Р. Козак

Опрос