Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно организации питания личного состава Вооруженных Сил Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2595
Дата рассмотрения: 07.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації харчування особового складу Збройних Сил України"

1. Обгрунтування необхідності прийняття акта

Чинна нормативно-правова база дозволяє передавати нерухоме та рухоме військове майно суб'єктам господарювання виключно на умовах оренди. Це створює додаткове навантаження на суб'єктів господарювання, що здійснюють харчування особового складу Збройних Сил України, та призводить до збільшення витрат бюджетних коштів на організацію цього процесу.

Зокрема, надавач послуг із харчування повинен відповідати критерію "найнижча ціна", а орендарем майна може стати тільки той суб'єкт, який запропонує найвищу ціну за об'єкт оренди. Тобто, вибір надавача послуг із харчування і орендаря військового майна визначається за протилежними критеріями, що суттєво ускладнює забезпечення харчування особового складу Збройних Сил України.

2. Мета і шляхи її досягнення

З метою забезпечення належного харчування особового складу Збройних Сил України, підвищення ефективності використання бюджетних коштів на харчування військовослужбовців, використання за призначенням їдалень та відповідного рухомого військового майна, а також ураховуючи позитивний досвід організації харчування військовослужбовців у минулих роках, пропонується запровадити механізм передачі військовими частинами закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна, необхідного для організації харчування особового складу Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах, у користування на безоплатній основі на умовах позички переможцям процедур закупівель, які надають послуги з харчування військовослужбовців, з обов'язковим поверненням цього майна після закінчення строку дії договору про закупівлю послуг із харчування.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом визначено особливості використання рухомого та нерухомого майна, необхідного для організації харчування особового складу Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах, шляхом надання такого майна на безоплатній основі на умовах позички переможцям процедур закупівель послуг з організації харчування особового складу Збройних Сил України без проведення додаткових конкурсів на передачу в оренду цього майна.

Відповідно до законопроекту рухоме та нерухоме майно, необхідне для організації харчування особового складу Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах, передається військовими частинами на безоплатній основі переможцям процедур закупівель послуг з організації харчування особового складу Збройних Сил України, визначеним відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель". Передача такого рухомого та нерухомого майна здійснюється виключно за договором (договорами) позички.

Перелік рухомого та нерухомого майна, необхідного для організації харчування особового складу Збройних Сил України, яке планується передати за договором (договорами) позички переможцю процедур закупівель послуг з організації харчування особового складу Збройних Сил України, зазначається в оголошенні про проведення процедури закупівлі.

Водночас передбачається, що Договір (договорами) позички рухомого, нерухомого майна, необхідного для організації харчування особового складу Збройних Сил України, укладається на той самий строк, що і відповідний договір про закупівлю послуг з організації харчування особового складу Збройних Сил України.

Типовий договір позички рухомого, нерухомого майна, необхідного для організації харчування особового складу Збройних Сил України, затверджується Міністерством оборони України.

Законопроектом також передбачено цільове використання рухомого та нерухомого майна, що передане на безоплатній основі на умовах позички, виключно для організації харчування особового складу Збройних Сил України в стаціонарних, польових умовах. Використання цього майна в інших цілях забороняється.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини у зазначеній сфері регулюються Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, Законами України "Про господарську діяльність у Збройних Силах України", "Про здійснення державних закупівель", "Про оренду державного та комунального майна", постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2000 року N 778 "Про затвердження Порядку надання дозволу військовим частинам Збройних Сил на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду".

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткового залучення коштів з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття Закону, про проект якого йдеться, дозволить підвищити якість харчування військовослужбовців Збройних Сил України за рахунок перерозподілу витрат надавачів відповідних послуг та ефективність використання бюджетних коштів, які виділяються на ці цілі. Користування військовим майном на підставі договору позички (безоплатного користування) дозволить суб'єктам господарювання, які надають послуги з харчування військовослужбовців Збройних Сил України, укладати прямі договори на надання комунальних послуг та енергоносіїв для функціонування їдалень безпосередньо з виробниками (постачальниками) таких послуг і забезпечити проведення поточного ремонту згаданого військового майна за власний рахунок.

 

Заступник Міністра
оборони України 

Ю. Гусєв

Опрос