Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 20 Закона Украины "Об основах социальной защищенности инвалидов в Украине" (относительно контроля за выполнением норматива рабочих мест)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2588
Дата рассмотрения: 10.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 09.10.2010 N 60225/1/1-10 та з метою приведення актів законодавства у відповідність до Закону України від 01.07.2010 N 2399 "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" необхідно внести зміни до чинних законодавчих актів.

З метою приведення Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" до норм, визначених у статті 27 Конвенції про права інвалідів, ратифікованої Законом України від 16.12.2009 р. N 1767-VI, пропонується внести зміни до статті 20 цього Закону.

Разом з тим, у чинній редакції зазначеного Закону не передбачено повернення до державного бюджету коштів безповоротної фінансової допомоги у разі створення роботодавцями робочих місць для працевлаштування інвалідів у меншій кількості, ніж передбачалось умовами договорів. Зміни, запропоновані цим проектом Закону, дозволять підвищити відповідальність одержувачів фінансової допомоги та ефективність використання бюджетних коштів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону є приведення чинної законодавчої бази у відповідність до вимог Конституції України, Закону України від 01.07.2010 р. N 2399 "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю)у сфері господарської діяльності" в частині наявності одного контролюючого органу державного нагляду (контролю) у складі центрального органу виконавчої влади та вимогами Конвенції про права інвалідів.

3. Правові аспекти

Запропонований законопроект розроблений відповідно до:

Конституції України;

Конвенції про права інвалідів;

Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" із змінами, внесеними Законом України від 01.07.2010 р. N 2399;

Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні";

Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону України не потребує будь-яких витрат з Державного та/або місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Зазначений законопроект погоджено з Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Держкомпідприємництва, Міністерством юстиції та соціальними партнерами.

6. Регіональний аспект

Запропонований проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Запропонований законопроект не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Позиція соціальних партнерів

Проект погоджувався із соціальними партнерами.

9. Прогноз результатів

Прийняття запропонованого законопроекту сприятиме дотриманню принципу наявності одного контролюючого органу у складі Міністерства праці та соціальної політики України, а також реалізації прав інвалідів в Україні.

 

Народний депутат України

П. М. Кишкар

Опрос