Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Бюджетный кодекс Украины (относительно образовательной субвенции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2582
Дата рассмотрения: 07.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін та доповнень до Бюджетного кодексу України" (щодо освітньої субвенції)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Діючою нормативно-правовою базою введено заборону на фінансування централізованих бухгалтерій на рівні районів та міст, які здійснюють бухгалтерський облік загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів із коштів освітньої субвенції. Здійснення бухгалтерського обліку через централізовану районну бухгалтерію може приносити економію коштів до 2 млн. грн. за рік (згідно даних Чортківської районної державної адміністрації Тернопільської області).

Заборона спрямування освітньої субвенції на централізовані бухгалтерії, змушує місцеві органи влади провести децентралізацію бухгалтерського обліку, що призведе до збільшення бюджетних видатків при їх високому дефіциті.

2. Мета проекту Закону

Законопроект розроблено з метою врегулювання на законодавчому рівні питання фінансування за рахунок освітньої субвенції централізованих бухгалтерій, що здійснюють бухгалтерський облік загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів на обласному, районному та міському рівнях.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом вносяться зміни в статтю 1032 "Освітня субвенція" Бюджетного кодексу України щодо спрямування освітньої субвенції на утримання централізованих бухгалтерій при департаментах освіти і науки облдержадміністрацій, міських, районних відділах освіти.

Також передбачається внесення змін і в статтю 1033 "Субвенція на підготовку робітничих кадрів" аналогічного змісту.

4. Правові аспекти

У відповідній сфері правового врегулювання діють Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" та інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація положень проекту Закону не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття та реалізація проекту Закону України "Про внесення змін та доповнень до Бюджетного кодексу України (щодо освітньої субвенції)" дозволить економити бюджетні кошти за рахунок оптимізації, шляхом централізації, бухгалтерського обліку навчальних закладів.

 

Народні депутати України

Опрос