Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины (относительно регулирования трудовых отношений внутренне перемещенных лиц)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2580
Дата рассмотрения: 07.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу Законів про працю України (щодо регулювання трудових відносин внутрішньо переміщених осіб)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Необхідність прийняття цього законопроекту полягає в потребі врегулювання трудових відносин внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), які були вимушені покинути свої домівки. Багато з переселенців, виїжджаючи в більш спокійні регіони, не мала змоги забрати свої документи з місця роботи і це є перешкодою в їх подальшому працевлаштуванні. Проектом Закону вносяться зміни до Кодексу законів про працю України щодо необов'язковості надання трудової книжки при працевлаштуванні ВПО і оформленню їх за трудовим договором, який укладається з ВПО на час проведення антитерористичної операції. Законопроектом також передбачається можливість переведення ВПО в інше підприємство, установу, організацію з території Луганської, Донецької областей та Автономної Республіки Крим за погодженням між керівниками підприємств, установ, організацій за місцем реєстрації ВПО до завершення дії договору.

Отже, таким чином ми можемо забезпечити робочими місцями осіб, що працювали за трудовим договором в установах, організаціях, підприємствах, які мають свої структурні підрозділи та філії в інших регіонах України.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Метою і завданнями проекту Закону є врегулювання трудових відносин внутрішньо переміщених осіб.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону вносяться доповнення щодо регулювання трудових відносин внутрішньо переміщених осіб на період проведення антитерористичної операції.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин діють Конституція України, Закони України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та Кодексом законів про працю.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття змін до Кодексу законів про працю України сприятиме вирішенню питань на ринку праці. Запропоновані норми допоможуть працевлаштувати частину переміщеного населення (що працювало в банківських установах, торгівельних мережах, виробництві тощо) в тих же організація, підприємствах, установах але в інших регіонах, в результаті - роботодавець отримає кваліфікованого працівника в своїй галузі, а ВПО - гарантоване робоче місце в певному регіоні. Таким чином, переселенці матимуть можливість їхати в конкретний регіон, де вони будуть забезпечені роботою.

Також, особи, які не мали можливості працевлаштуватися через відсутність трудової книжки (яка залишилась в зоні проведення антитерористичної операції і забрати її є практично не можливо) зможуть працювати за трудовим договором без її надання.

Тобто, законопроект передбачає спрощену процедуру працевлаштування для переміщених осіб на період проведення антитерористичної операції.

 

Народний депутат України 

Д. В. Лінько

Опрос