Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно жилищного обеспечения участников боевых действий и внутренне перемещенных лиц

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.04.2015 № 2579
Дата рассмотрения: 07.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо житлового забезпечення учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб

1. Обгрунтування необхідності прийняття законопроекту

Кожен громадянин має гарантоване Основним Законом України право на житло. Відповідно до вимог статті 47 Конституції України громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.

Зазначена конституційна норма як ніколи є актуальною в складних умовах сьогодення і особливої уваги з боку держави потребують особи, що постраждали у військовому конфлікті і члени сімей загиблих, та особи, які змушені були покинути своє місце проживання у наслідок подій на Донбасі.

За інформацією Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції станом на 27 березня поточного року 22397 осіб, які брали участь у проведенні антитерористичної операції отримали статус учасника бойових дій (http://dsvv.gov.ua/pres-tsentr/sproscheno-protseduru-otrymannya-statusu-uchasnyka-bojovyh-dij-dlya-tyh-hto-brav-uchast-v-ato-artur-derev-yanko.html).

Кількість внутрішньо переміщених осіб у наслідок конфлікту на Донбасі (станом на 10 березня 2015 року) за даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців сягнула 1,07 мільйона осіб (http://town.org.ua/index.php/news24/news/11460-httpuakorrespondentnetukraine3489243-uvkb-oon-kilkist-vnutrishno-peremischenykh-osib-v-ukraini-siahnula-11-mln).

Прийняття даного законопроекту зумовлено нагальною потребою покращити житлові умови учасників бойових дій та осіб прирівняних до них, інвалідів війни та внутрішньо переміщених осіб, зокрема шляхом надання пільгових довготермінових державних кредитів на будівництво та придбання жилих будинків і квартир з погашенням за рахунок бюджетних коштів частини суми зобов'язань по кредиту.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є посилення соціального захисту учасників бойових дій та осіб прирівняних до них, інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та внутрішньо переміщених осіб, шляхом надання пільгових довготермінових державних кредитів на будівництво та придбання жилих будинків і квартир з погашенням за рахунок бюджетних коштів частини суми зобов'язань по кредиту.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 12, 13, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Дані зміни передбачають розширення пільг в частині отримання пільгових довготермінових державних кредитів на будівництво та придбання жилих будинків і квартир з можливістю погашення (від 25 відсотків до 75 відсотків) за рахунок бюджетних коштів частини суми зобов'язань по кредиту. Ці зміни створюють можливість отримати власне житло, та сприяють формуванню в суспільстві пріоритетності, уваги до захисників Батьківщини з боку держави.

Крім цього, законопроектом пропонується внести зміни до статті 17 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", які передбачають надання внутрішньо переміщеним особам права на отримання пільгового довготермінового державного кредиту на будівництво та придбання жилих будинків і квартир з погашенням за рахунок бюджетних коштів 25 відсотків суми зобов'язань по кредиту (сім'ям, які мають 3 і більше дітей - 50 відсотків), терміном до 20 років, але не більше ніж до досягнення віку, визначеного статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з відсотковою ставкою у розмірі три відсотки річних від суми заборгованості по кредиту.

Разом з цим, проектом доручається Кабінету Міністрів України розробити та затвердити порядки та умови надання пільгових довготермінових кредитів для визначених цим законопроектом, категорій осіб.

Законопроектом пропонується надати додаткові гарантії щодо працевлаштування осіб, які отримали пільгові довготермінові державні кредити на будівництво жилих будинків або квартир.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Закони України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

На момент внесення проект не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме підвищенню рівня соціального забезпечення, а відповідно і рівня уваги держави до даної категорії громадян.

 

Народні депутати України

А. Ф. Шипко

А. О. Іллюк

О. І. Кулініч

В. М. Ничипоренко

Опрос