Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно совершенствования регулирования отношений в сфере обеспечения безопасности дорожного движения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.04.2015 № 2562
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Одним з основних завдань у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні є зниження рівня дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками.

Упровадження систем автоматичної фотозйомки і/або відеофіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху дозволить вирішити зазначену проблему. Такі системи позитивно зарекомендували себе в багатьох країнах світу, зокрема в Німеччині, Швеції, Великій Британії, Італії, Швейцарії, Австрії, Нідерландах, Франції та ін.

Ураховуючи вищезазначене та практику застосування законодавчих актів, необхідно вдосконалити відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні шляхом унесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом Закону пропонується запровадити новий вид адміністративного стягнення (штрафні бали), установлення розміру штрафу або кількості штрафних балів у санкції статті, надання повноважень щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення уповноваженим працівникам підрозділів патрульної служби міліції та працівникам відповідних підрозділів МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, які мають спеціальні звання, а також законодавчо закріпити норму, згідно з якою відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, що зафіксовані в автоматичному режимі, буде нести юридична або фізична особа, за якою зареєстровано транспортний засіб.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, які діють у цій сфері, є Конституція України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кодекс адміністративного судочинства України, Закони України "Про міліцію" та "Про дорожній рух".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребуватиме видатків з Державного бюджету України. У зв'язку з підвищенням штрафних санкцій, реалізація законопроекту впливатиме на дохідну частину державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, що містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті акта немає правил і процедур, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

Проект акта не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект акта потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту акта не буде впливати на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття цього законопроекту дозволить:

суттєво зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод і постраждалих у них людей;

виключить корупційну складову при виявленні та фіксації правопорушень і оформленні відповідних адміністративних матеріалів;

дозволить удосконалити відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та наблизить їх до європейських стандартів.

 

Міністр
внутрішніх справ України

А. Б. Аваков

Опрос