Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно совершенствования регулирования отношений в сфере обеспечения безопасности дорожного движения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.04.2015 № 2562
Дата рассмотрения: 06.04.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Одним з основних завдань у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні є зниження рівня дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками.

Упровадження систем автоматичної фотозйомки і/або відеофіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху дозволить вирішити зазначену проблему. Такі системи позитивно зарекомендували себе в багатьох країнах світу, зокрема в Німеччині, Швеції, Великій Британії, Італії, Швейцарії, Австрії, Нідерландах, Франції та ін.

Ураховуючи вищезазначене та практику застосування законодавчих актів, необхідно вдосконалити відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні шляхом унесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом Закону пропонується запровадити новий вид адміністративного стягнення (штрафні бали), установлення розміру штрафу або кількості штрафних балів у санкції статті, надання повноважень щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення уповноваженим працівникам підрозділів патрульної служби міліції та працівникам відповідних підрозділів МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, які мають спеціальні звання, а також законодавчо закріпити норму, згідно з якою відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, що зафіксовані в автоматичному режимі, буде нести юридична або фізична особа, за якою зареєстровано транспортний засіб.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, які діють у цій сфері, є Конституція України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кодекс адміністративного судочинства України, закони України "Про міліцію" та "Про дорожній рух".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребуватиме видатків з Державного бюджету України. У зв'язку з підвищенням штрафних санкцій, реалізація законопроекту впливатиме на дохідну частину державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта схвалено членами Уряду на засіданні Кабінету Міністрів 4 квітня 2015 р. та після доопрацювання - 6 квітня 2015 року.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, що містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті акта немає правил і процедур, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

Проект акта не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект акта потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту акта не буде впливати на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття цього законопроекту дозволить:

суттєво зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод і постраждалих у них людей;

виключить корупційну складову при виявленні та фіксації правопорушень і оформленні відповідних адміністративних матеріалів;

дозволить удосконалити відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та наблизить їх до європейських стандартів.

 

Міністр
внутрішніх справ України

А. Аваков

Опрос